Nowy projekt: Wielka wizja Nottingham Forest

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Wielka wizja Nottingham Forest Chcą stworzyć największy stadion w regionie, wpuszczać o 10 tys. więcej widzów i zwielokrotnić swój potencjał komercyjny. A wszystko to za sprawą jednej trybuny i gruntownego odświeżenia pozostałych.

Reklama

Nottingham to jedno z najbardziej unikalnych piłkarsko miast, ponieważ dwa wielkie stadiony stoją niemal dosłownie po dwóch stronach rzeki, dzieli je niewiele ponad 200 metrów w prostej linii. Jednak oba miejscowe kluby świetność póki co mogą tylko wspominać, nie przeżywać. Właściciel Nottingham Forest, Evangelos Marinakis, zamierza to zmienić. Znanej, choć działającej lokalnie firmie Benoy zlecił niedawno przeprojektowanie stadionu.

City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Przebudowa City Ground ma opierać się na jednym filarze: kompletnej zmianie najniższej obecnie południowej strony stadionu. Do aktualnego dolnego poziomu zostanie dodany drugi, o imponującej pojemności 10 tys. miejsc. Dzięki temu stadion osiągnie 38 tys. krzesełek i stanie się największą areną piłkarską East Midlands.

City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Dwa poziomy widowni przedzieli pas pomieszczeń biznesowych, a te – duże sale i mniejsze loże – będą z kolei zintegrowane z zapleczem bankietowym. Dzięki temu stadion zaoferuje bardzo dobre warunki do organizacji imprez w dni pozameczowe. Po zachodniej stronie przedłużeniem trybuny będzie pawilon kryty czerwonym szkłem, w którym nie tylko będzie można usiąść w restauracji, ale też podziwiać widoki na rzekę Trent.

City Ground© Benoy, Nottingham Forest

Nowa południowa trybuna pomieści biura klubu, muzeum i sklep Nottingham Forest. Pomimo prostej konstrukcji ma być efektowna, o co architekci Benoy (sami będący kibicami klubu) zadbali proponując nowoczesną, perforowaną fasadę kryjącą trzy piętra. Docelowo zostanie częściowo przesłonięta budynkami mieszkalnymi, które mają stanąć na południe od stadionu.

W ramach prac gruntowna modernizacja czeka również wszystkie trzy pozostałe trybuny, z których ta wschodnia ma być rozbudowana do bardziej jednorodnej, dwupoziomowej formy.

Na razie znamy koncepcję, teraz przyjdzie czas na konsultacje z kibicami i mieszkańcami. Dopiero później przyjdzie czas na złożenie pozwolenia na budowę. Stąd też szacowany moment rozpoczęcia budowy po sezonie 2019/20, czyli pod koniec wiosny przyszłego roku.

Reklama