Londyn: Gmina rozpoczyna konsultacje ważne dla QPR

źródło: własne | MK

Londyn: Gmina rozpoczyna konsultacje ważne dla QPR Rada gminy Hammersmith and Fulham rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie przyszłego zagospodarowania Linford Christie Stadium i parku obok. To właśnie tu QPR chce postawić nowy stadion, dlatego klub apeluje do kibiców, by wypowiedzieli się z poparciem dla planu.

Reklama

Linford Christie Stadium to jedyny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w gminie Hammersmith and Fulham. Z kolei okalający go park Wormwood Scrubs to największy w całej gminie obszar zielony. Oba tereny czekają zmiany, ponieważ LC Stadium przynosi znaczące straty. Pytanie tylko, jakie to będą zmiany.

Wormwood Scrubs

Właśnie w tej sprawie ruszyły w tej chwili konsultacje. Najważniejszym pytaniem, na jakie mieszkańcy Londynu i samej dzielnicy muszą odpowiedzieć, jest główna linia rozwoju tych terenów.

Pierwsza opcja to brak istotnych zmian. Druga – znaczna poprawa stadionu i towarzyszących mu funkcji rekreacyjnych. Trzecia przewiduje z kolei realizację na tych terenach rozległego centrum widowiskowego, z zachowaniem części terenów rekreacyjnych i wszystkich funkcji sportowych.

Oczywiście trzecia z opcji jest najkorzystniejsza dla QPR, ponieważ to najlepszy teren, na który klub może się przeprowadzić z pobliskiego Loftus Road. Dlatego Rangers zaapelowali do swoich kibiców, by ci masowo wypełniali ankiety. Trzeba wspomnieć, że nawet budowa wielkiego stadionu (do 45 tys. miejsc, podczas gdy QPR celuje w 30 tysięcy) może odbyć się bez klubu piłkarskiego, jednak najbardziej racjonalny scenariusz uwzględnia interesy QPR.

Wormwood Scrubs© Dom Fellowes (cc: by)

Podzielamy wizję gminy, która dąży do modernizacji terenu Linford Christie Stadium, by promować aktywną, zdrową rekreację i rozwój społeczności – z korzyścią dla wszystkich. Wierzymy, że obecność profesjonalnego klubu piłkarskiego jak QPR, wraz z naszym programem społecznym QPR in the Community, byłaby środkiem do osiągnięcia tego celu – mówi CEO klubu Lee Hoos.

Choć Loftus Road jest jednym z najbardziej historycznych stadionów Londynu, dla QPR tylko wyprowadzka na większy obiekt daje szansę rozwoju i walki o stałe miejsce w Premier League. Z kolei tereny Linford Christie Stadium to jedyne miejsce w obrębie gminy, które umożliwia zmieszczenie stadionu dla co najmniej 30 tys. widzów.

Reklama