Chorzów: CBA sprawdza przetarg na arenę lekkoatletyczną Śląskiego

źródło: PAP

Chorzów: CBA sprawdza przetarg na arenę lekkoatletyczną Śląskiego Od stycznia trwa kontrola prawidłowości przetargu na wykonanie areny lekkoatletycznej Stadionu Śląskiego. Operator zapewnił, że współpracuje z CBA, a wyniki mamy poznać pod koniec kwietnia.

Reklama

Po licznych kontrolach z 2017 roku CBA powróciło na Stadion Śląski i do urzędu marszałkowskiego. Pod lupą znalazła się przebudowa obiektu, a konkretnie zasady wykonania jego areny lekkoatletycznej.

Przetarg odbył się jeszcze w 2016 roku i prace miały kosztować niespełna 10 mln zł. Ostatecznie jednak, po parokrotnym zwiększeniu kwoty w trakcie realizacji oraz zleceniu dodatkowych prac suma znacząco wzrosła. Według CBA analizowane są procedury warte ok. 20 mln zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, czy podczas wyboru wykonawców areny lekkoatletycznej i zaplecza treningowego zostały zachowane zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Sprawdzane jest również, czy prace rzeczywiście wykonały firmy wyłonione w konkursach.

Zgodnie z planem kontrola nie powinna potrwać dłużej niż do 23 kwietnia. W szczególnym przypadku może jednak zostać przedłużona o nawet pół roku, gdyby okoliczności to uzasadniały.

Stadion Śląski

 

 

Reklama