Bułgaria: Prace wznowione w Płowdiw po 4 latach

źródło: własne | MK

Bułgaria: Prace wznowione w Płowdiw po 4 latach Od 2015 na placu budowy na Stadionie Hristo Boteva rosły głównie rośliny, nie trybuny. Teraz idą zmiany – po prawie czterech latach wznowiono prace. Na początek trzeba wykarczować to, co odebrała przyroda.

Reklama

W piątek w Płowdiw doszło do przełomowego powrotu ciężkich maszyn na plac budowy Stadionu Hristo Boteva. Na razie to tylko prace porządkowe – trzeba usunąć krzewy i drzewa, które zaczęły rosnąć wokół żelbetowego obrysu stadionu. Prace budowlane rozpoczną się najpewniej w ciągu miesiąca.

Stadion Hristo Botev© Стадион "Христо Ботев"

To efekt otrzymania przez Botev Płowdiw (przy wsparciu miasta) środków z Funduszu Rozwoju Regionalnego na dokończenie wstrzymanej w 2015 roku budowy. Od lutego klub dysponuje już nową dokumentacją projektową, a ponieważ całość ma być finansowana z programu operacyjnego UE z perspektywy 2014-2020, należy spodziewać się, że efekt końcowy zobaczymy w 2020.

Przypomnijmy, że budowa w miejscu starego stadionu rozpoczęła się w 2012 roku, ale została wstrzymana długo przed osiągnięciem półmetka z powodów finansowych. Najpierw w 2014, gdy aresztowano finansującego obiekt właściciela klubu. Później miasto wznowiło prace, ale środków wystarczyło na kilka miesięcy.

Stadion Hristo Botev©  Ботев Пловдив

Stadion Hristo Botev©  Ботев Пловдив

Reklama