USA: Nowy właściciel Panthers chce dachu nad stadionem

źródło: CharlotteObserver.com; autor: michał

USA: Nowy właściciel Panthers chce dachu nad stadionem Jest w klubie od niecałego roku, ale już szuka możliwości jego rozwoju. Carolina Panthers na pewno zrobią coś ze swoim stadionem, ale co dokładnie – jeszcze nie wiemy. Wiadomo za to, że marzeniem nowego właściciela jest kopuła nad boiskiem.

Reklama

W maju 2018 miliarder David Tepper przejął kontrolę nad Carolina Panthers za rekordową wówczas sumę 2,3 mld dolarów. Nie ma wątpliwości, że pieniędzy mu nie brakuje, ale podobnie jest również z pomysłami.

Podczas wydarzenia charytatywnego we wtorek zapowiedział, że na Bank of America Stadium nadchodzą zmiany. Na razie celem jest zwiększenie jego funkcjonalności i liczby wydarzeń. Zarówno tych wielkich, jak i tych korzystających ze strefy hospitality.

Jest wiele rzeczy, jakie możemy i będziemy robić dla społeczności, by lepiej korzystać z tego stadionu. To nie może być obiekt na osiem, dziesięć imprez. Najpewniej będziemy to rozszerzać, w ten czy inny sposób. Niektóre rzeczy zajmują trochę czasu. Słuchajcie, chciałbym mieć tu Stonesów, ale teraz nie możemy sobie na to pozwolić. Jakieś koncerty na pewno ściągniemy, niektóre trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, teraz nad tym pracujemy – zapowiedział miliarder w rozmowie z dziennikarzami.

Bank of America Stadium© Quentin Biles

Wisienką na torcie zapowiedzi jest marzenie, którego Tepper postanowił dłużej nie ukrywać. – Marzy mi się, jeśli kiedykolwiek byłoby poparcie dla takiego pomysłu, stworzyć dach nad stadionem i sprowadzić do Karoliny Północnej Final Four (w koszykówce – przyp. red.). Uwielbiam ten pomysł, nie daje mi spokoju – powiedział pół żartem właściciel klubu.

Budowa kopuły nad stadionem może jednak okazać się problematyczna. Nie tak dawno, bo w 2016, na szczycie stadionu zamontowano ogromne telebimy. Najpewniej trzeba byłoby je usunąć i nowe ekrany podwiesić pod kopułą. Pod względem inżynieryjnym stworzenie zamkniętego dachu niezależnie od konstrukcji trybun powinno być realne, pozostaje pytanie o opłacalność.

Nawet bez ingerencji w istniejącą konstrukcję może to kosztować więcej niż cały stadion w 1996 (248 mln $). Ponieważ istnieje od ponad 20 lat, Bank of America Stadium będzie wkrótce wymagał dużych nakładów, dlatego korzystniejsze może okazać się postawienie zupełnie nowego.

Reklama