Sydney: Tylko 10 tygodni do otwarcia Bankwest Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Sydney: Tylko 10 tygodni do otwarcia Bankwest Stadium Zaawansowanie prac już bliskie 93%, a kalendarz imprez wypchany po brzegi. W Sydney szykuje się masa atrakcji, gdy w kwietniu najnowszy stadion piłkarski otworzy się na kibiców.

Reklama

W mijającym tygodniu udało się przekroczyć 92% budowy Bankwest Stadium, jak nazywa się już oficjalnie nowy stadion piłkarski w Parramacie, na zachodzie Sydney. Montaż 30 tysięcy krzesełek przekroczył 80%, a wkrótce zazieleni się murawa. Wszystko po to, by oddać obiekt zgodnie z terminem, w ostatnich dniach marca.

To warunek konieczny dla wykonawcy (Lendlease), ponieważ w ciągu zaledwie 3 tygodni trzeba przeprowadzić odbiory, testy i zorganizować pierwszy mecz. Na 22 kwietnia zapowiedziany jest bowiem mecz Parramatta Eels (rugby), a później już prawie co weekend będzie się coś działo. Na razie w kalendarzu jest 20 różnych meczów. To głównie rugby, ale na obiekcie pojawi się też bardzo popularny zespół piłkarski Western Sydney Wanderers.

Nowy stadion w Sydney powstaje zgodnie z harmonogramem, choć jego koszt wzrósł w porównaniu do pierwotnych ustaleń, z 300 do 360 mln $ (970 mln zł). Od grudnia obowiązuje nazwa sponsorowana przez Bankwest, która będzie obowiązywała przez 7 lat.

Bankwest Stadium© Parramatta Eels

Reklama