Stadium of the Year: Poznajcie Jurora – Alfredo Angulo

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadium of the Year: Poznajcie Jurora – Alfredo Angulo Dopiero po raz drugi w Jury zasiada architekt z Ameryki Południowej. Po Brazylii czas na Paragwaj, skąd tegorocznych kandydatów ocenia Alfredo Angulo Quevedo, autor stadionu zwycięskiego przed rokiem.

Reklama

To już tradycja, że co roku zapraszamy do Jury Stadium of the Year autorów projektów zwycięskich w roku poprzednim. Nie mogło być inaczej w przypadku jednej z największych świątyń piłkarskich Ameryki Południowej, pieszczotliwie nazywanej „Kotłem”.

A właściwie Nowym Kotłem, ponieważ właśnie dzięki Alfredo Angulo stadion słynnego Cerro Porteño narodził się na nowo i jest godny swego przydomku pomimo ograniczeń przestrzennych czy finansowych. To zresztą wyjątkowy przywilej – projektować stadion ukochanego klubu.

La Nueva Olla to pierwszy tak wielki projekt stadionowy zrealizowany przez Angulo, jednak stadionami interesował się zawodowo od lat, wykonując dokumentację wykonawczą aren piłkarskich dla Encarnación czy Caaguazú, dotąd niezrealizowanych.

Tytuły architekta i inżyniera posiada od wczesnych lat 90., jednak jego kariera rozkwitła na dobre na początku XXI wieku, gdy rozpoczął projektowanie wielkich obiektów użyteczności publicznej, czasu wolnego oraz komercyjnych, wliczając hotele, szpitale czy kompleksy rekreacyjne.

Alfredo Angulo

Reklama