Stadium of the Year 2018: Ty decydujesz, który stadion jest najlepszy

źródło: StadiumDB.com; autor: michał

Stadium of the Year 2018: Ty decydujesz, który stadion jest najlepszy W sumie jest ich 27 – tyle stadionów zgłosiliście w procesie nominacji. My nie widzimy żadnego faworyta, wygrać może dosłownie każdy stadion. Wybierzecie ekonomiczną prostotę Turcji, dyscyplinę Węgier czy rozmach Chin i Rosji?

Reklama

Gdzie w minionym roku powstał najlepszy stadion piłkarski? To pytanie, jak co roku, zadajemy Wam. Nie narzucamy kryteriów, ale staramy się jak najlepiej zaprezentować ciekawe stadiony otwarte na całym świecie w 2018 roku.

Jest w czym wybierać – od 12-tysięcznika w tureckim Akhisarze inspirowanego liśćmi oliwnymi po mieszczący 60 tys. owal z australijskiego Perth. Od skromnej (acz ujmującej!) przebudowy za 35 mln zł we włoskiej Ferrarze po kosztujące miliardy rosyjskie areny minionych Mistrzostw Świata. I choć nie ma żadnego stadionu otwartego w Polsce, to sąsiedzi mają swoją reprezentację: Kaliningrad i Mińsk są przecież tylko o rzut beretem od nas, a węgierski Miszkolc niewiele dalej!

Jak co roku, laureata konkursu Stadium of the Year wybierają internauci. Ci z Polski, ale i z wielu innych krajów. Nie powiemy Wam, na kogo głosować. Radzimy jedynie, by decyzję podjąć przed północą 3 marca, bo wtedy zamkniemy platformę do głosowania.

Przypominamy, że do oddania ważnego głosu konieczne jest wskazanie nie jednego, ale pięciu najciekawszych stadionów, z których każdemu przyznawane są noty gwiazdkowe – od 5 dla najlepszego do 1 dla ostatniego wyróżnionego. Później już tylko przycisk „głosuj” i załatwione. Nie da się zagłosować po raz drugi, dlatego lepiej dobrze przemyśleć decyzję!

Jak co roku, również w tej edycji osobny tytuł najlepszego stadionu roku przyzna Jury złożone ze specjalistów w projektowaniu stadionów. Każdy z tych architektów projektował stadiony w ostatnich latach – kim są? Ich sylwetki przedstawimy Wam niebawem.

Stadium of the Year

Reklama