USA: Jaka przyszłość czeka Buffalo Bills?

źródło: DemocratAndChronicle.com

USA: Jaka przyszłość czeka Buffalo Bills? Albo nowy stadion, albo przebudowa obecnego. Albo... tego jeszcze nie wiadomo, ale poważne starania już się zaczęły. Nic dziwnego, mają jeden z najstarszych stadionów w NFL, a jego dzierżawa niedługo wygasa.

Reklama

Buffalo Bills to jedna z ostatnich drużyn NFL, która od lat 90. nie poczyniła starań w sprawie zmiany stadionu. Ba, są zespoły, które zdążyły już przebudować powstałe dwie dekady temu areny. Nic więc dziwnego, że rozpoczęło się poszukiwanie wizji na przyszłość w Buffalo, przy granicy z Kanadą.

To krok jak najbardziej słuszny, ponieważ dzierżawa New Era Field (powszechnie znany jako Ralph Wilson Stadium) wygaśnie w 2022 roku. Gdyby Bills wyprowadzili się wcześniej, musieliby zapłacić karę w wysokości 400 mln $. Dlatego nic dziwnego, że dotąd właściciele klubu (rodzina Pegula) trzymali się swojego miejsca w Orchard Park, na południe od Buffalo. Teraz jednak powzięli dwa bardzo poważne kroki, by to zmienić.

New Era Field / Ralph Wilson StadiumFot: Idibri (cc: by)

Po pierwsze, zatrudnili znanego na całym świecie konsultanta CAA ICON, który pomógł zbudować wiele z najbardziej rozpoznawalnych stadionów futbolu amerykańskiego czy piłki nożnej w USA i nie tylko (np. Mercedes-Benz Stadium, U.S. Bank Stadium, Orlando City Stadium czy nowy stadion AS Romy).

Po drugie, do tysięcy swoich kibiców Buffalo Bills wysłali ankiety z 20 pytaniami dotyczącymi preferencji. Fani mają odpowiedzieć, czy wolą modernizację obecnego, czy nowy stadion. Poza tym ogólnym pytaniem pojawiają się też te o lokalizację, a do wyboru są cztery miejsca: południe, wschód, północ i ścisłe centrum Buffalo. Dlaczego nie zachód? Ponieważ po drugiej stronie rzeki jest już Kanada.

New Era Field / Ralph Wilson Stadium

Bills przyznali, że ich poszukiwania skupiają się na centrum i południu (Orchard Park), ale żadnej konkretnej działki jeszcze nie mają na myśli. Wiele może zależeć od preferencji kibiców, którzy proszeni są również o podanie, ile byliby w stanie zapłacić za bilet/karnet, czy oczekują rozsuwanego/stałego dachu nad całym obiektem, jak chcieliby docierać na stadion i jakich funkcji wewnątrz mogliby pragnąć.

Cały proces konsultacyjno-przygotowawczy powinien potrwać do 9 miesięcy. Efektem powinno być studium wykonalności dla jednego lub więcej możliwych rozwiązań.

Reklama