Stadion Roku 2018: Blisko, coraz bliżej!

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2018: Blisko, coraz bliżej! To już ten czas w roku, gdy nasz serwis staje się bardziej niebieski. Pytaliście w mailach i komentarzach, dlatego odpowiadamy: za dwa tygodnie będziemy już w ferworze wyboru Stadionu Roku 2018!

Reklama

Ogromnie nam miło, że pytacie o tegoroczny konkurs. Dziewiąta edycja oczywiście się odbędzie, właśnie się do niej przygotowujemy. Już w przyszłym tygodniu, od 23 stycznia, zapraszamy Was do zgłaszania kandydatów. Propozycje będzie można przekazywać każdą drogą – od komentarza pod odpowiednim postem na facebooku, przez wiadomość w messengerze, po skrzynkę e-mail - do 30 stycznia włącznie.

Zasady są sprawdzone i niezmienne od lat: zakwalifikujemy do konkursu obiekty piłkarskie (np. z możliwością gry w piłkę, mogą być np. lekkoatletyczne) otwarte w 2018 (komplet trybun udostępniony publiczności po budowie od podstaw lub bardzo dużej przebudowie) i mieszczące nie mniej niż 10 tys. widzów. Nie ma innych ograniczeń infrastrukturalnych, ani estetycznych czy geograficznych.

Dla przykładu, Areny Zabrze nie można zgłosić do listy, ponieważ stadion nie jest kompletny (operator zdecydował, że zgłoszenie pojawi się po ukończeniu). Podobnie stadionu Widzewa – ten był kandydatem rok temu.

Głosowanie rozpoczynamy – również tradycyjnie – w weekend, 3 lutego. Formularz na stronie konkursowej będzie jedynym narzędziem głosowania i pozostanie otwarty do 3 marca włącznie. Każdy internauta na świecie będzie mógł oddać jeden głos (dokładniej: jeden na urządzenie), a próby wielokrotnego głosowania owocują usunięciem wszystkich głosów pochodzących z konkretnego źródła.

Równolegle z Głosowaniem Publicznym swojego zwycięzcę wybierze Jury. Do jego składu zapraszamy uznanych specjalistów w projektowaniu stadionów, dokładny skład podamy przy okazji startu konkursu. Każde z dwóch głosowań skutkuje przyznaniem osobnego tytułu Stadionu Roku. Czy są równoważne? Ocenę zostawiamy Wam, w naszej ocenie mierzą co innego i każdy ma swoją, trudną do porównania wartość.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 10 marca, najpewniej nieco wcześniej. Szczegółów jeszcze nie podajemy, ponieważ zdarzało się w przyszłości, że głosowanie Jury trwało do ostatniej chwili i wyników nie mogliśmy przewidzieć.

Czekają nas ekscytujące tygodnie, wypieki na twarzy i mało snu. Liczymy, że będziecie z nami – jak co roku – recenzować najciekawsze obiekty otwarte w 2018.

Przypominamy, że konkurs Stadion Roku jest naszą niezależną inicjatywą, z której jesteśmy wyjątkowo dumni, ponieważ w ciągu niecałej dekady rozrosła się do skali największego plebiscytu w swoim rodzaju.

Zapowiedź Stadion Roku 2018

Reklama