Chorzów: Tu mogłaby pojechać trybuna kryta

źródło: DziennikZachodni.pl / SportDziennik.plruchu cho

Chorzów: Tu mogłaby pojechać trybuna kryta Prezydent Andrzej Kotala rozważa przeniesienie historycznej trybuny o prawie 4 kilometry na północ, gdzie stoi inny miejski stadion. Wszystko może jednak zależeć od przetargu, na który poczekamy do kwietnia. Co najmniej.

Reklama

W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim i Radiem Piekary prezydent Andrzej Kotala zasugerował, że całkiem możliwe jest przeniesienie zabytkowej trybuny krytej z ul. Cichej na inny obiekt. Pomysł różni się od rozwiązania sugerowanego przez byłego konserwatora zabytków (przeniesienie niedaleko od nowego stadionu i utworzenie muzeum).

Mamy stadion przy ul. Lompy, na którym grała dawna drużyna AKS Wyzwolenie i tam jest miejsce, w którym można by tę trybunę przenieść – stwierdził Andrzej Kotala. Poza stadionem Wyzwolenia miasto dysponuje jeszcze innym obiektem, przy ul. Pokoju, jednak tam miejsca na budowę trybuny brakuje.

Gdyby udało się zabezpieczyć środki na ten cel i uratować trybunę krytą przed zapomnieniem, oznaczałoby to jej demontaż, transport o prawie 4 km na północ (w prostej linii 1,6 km) i odbudowę.

stadion Ruchu Chorzów

stadion Ruchu Chorzów

Zamiar jest godny pochwały, jednak nie wiadomo, czy wystarczy na niego środków. Trzeba bowiem pamiętać, że Chorzów nie ma jeszcze zabezpieczonych wszystkich środków na budowę nowego stadionu przy Cichej, a ostatnio większość przetargów stadionowych w Polsce kończy się ofertami znacznie przewyższającymi szacunki inwestorów. Co prawda prezes Centrum Przedsiębiorczości Piotr Małecki zapewnia, że z kredytem na inwestycję nie będzie problemu, jednak to dopiero rynek zweryfikuje zamiary Chorzowa.

Małecki wypowiadał się przy okazji pierwszego spotkania komisji przetargowej. Jej praca ma dać owoce w postaci przetargu na budowę w kwietniu. Wcześniej Małecki zapowiadał marzec, ale do tego czasu nie zostaną wprowadzone wszystkie zmiany w dokumentacji projektowej i może nie zostać zaktualizowane pozwolenie na budowę.

Reklama