Łódź: Stadion ŁKS wkrótce z oświetleniem

źródło: LKSLodz.pl

Łódź: Stadion ŁKS wkrótce z oświetleniem W piątkowe przedpołudnie w łódzkim magistracie podpisano umowę na instalację oświetlenia na stadionie ŁKS-u. Obiekt będzie dysponował lampami LED umożliwiającymi transmisję w HD.

Reklama

Trzy maszty ustawione naprzeciwko trybuny oraz światła umieszczone w konstrukcji istniejącego dachu wraz ze sterowaniem zapewnią światło LED o natężeniu 2000 lux, co spełnia i wymogi telewizyjne, i przede wszystkim licencyjne związane z grą w ekstraklasie. Koszt tej inwestycji wynosi 3 173 000 zł.

Oświetlenie, które powstanie przy al. Unii, ma również funkcjonować podczas rozbudowy stadionu. Nowy przetarg na trzy brakujące trybuny powinien być rozpisany pod koniec stycznia.

Stadion ŁKS© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Paweł Bliźniuk – zakończył się dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami dobudowy trzech pozostałych trybun.

Miasto zapewnia, że w trakcie dialogu z zainteresowanymi firmami udało się znaleźć oszczędności, dzięki którym budowa będzie bliższa finansowym oczekiwaniom i możliwościom Łodzi. Jednocześnie ani główne funkcje, ani architektura stadionu mają nie ucierpieć.

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu najniższa oferta opiewała na kwotę 141,9 mln zł, podczas gdy samorząd przewidział na ten cel tylko 95,2 mln zł. Następny przetarg, już z uwzględnieniem wyników dialogu technicznego, spodziewany jest wkrótce.

Reklama