Stambuł: Młody kibic zmarł podczas derbów

źródło: własne | MK

Stambuł: Młody kibic zmarł podczas derbów Piątek miał być piłkarskim świętem Stambułu przy okazji starcia gigantów z przeciwnych stron Bosforu. Niestety, kibice Fenerbahçe opuścili swój sektor po pierwszej połowie w geście solidarności z 22-letnim Korayem, który zmarł nagle.

Reklama

Przed piątkowym meczem Galatasaray – Fenerbahçe na Türk Telekom Stadium sektor gości na górnej części widowni był wypełnione kibicami „Kanarków”. Niestety, jeden z nich nagle zasłabł i mimo reanimacji nie udało się go uratować. O życie Koraya Şenera ratownicy i lekarze walczyli aż do przewiezienia do szpitala, ale już się nie obudził.

22-latek pochodził z prowincji Kocaeli (bezpośrednio na wschód od Stambułu), był studentem i członkiem grupy 1907 ÜNİFEB. Według dostępnych informacji przyczyną jego śmierci był atak serca.

Ponieważ do zdarzenia doszło wcześnie, kibice Fenerbahçe pozostały czas pierwszej połowy spędzili w ciszy. W przerwie, po rozmowach z pracownikami ochrony, udało się uzgodnić opuszczenie trybun w geście solidarności z Korayem. Pojechali pod szpital.

Po zakończeniu meczu do szpitala udali się również niektórzy zawodnicy oraz część sztabu szkoleniowego. Od piątkowego wieczoru kondolencje rodzinie i współkibicom przekazały również Galatasaray oraz Beşiktaş.

Dziś doszło do symbolicznego pożegnania rodziców z Korayem na stadionie Fenerbahçe. Zajmowane przez niego krzesełko zostało pomalowane na czarno, a rodzinę na górne sektory prowadzili inni kibice. Później tłumnie, w długim korowodzie autobusów, przejechali do meczetu, gdzie odbył się pogrzeb.

Koray Sener© 1907 ÜNİFEB

Reklama