Sosnowiec: 3 stycznia otwarcie ofert na ZPS

źródło: własne | MK

Sosnowiec: 3 stycznia otwarcie ofert na ZPS Na początku nowego roku dowiemy się, czy uda się zbudować nowy stadion dla Zagłębia Sosnowiec za pieniądze oczekiwane przez samorząd. Wtedy nastąpi otwarcie ofert w ogłoszonym właśnie przetargu.

Reklama

Obiecali, że zrobią to jeszcze w ostatnim tygodniu października i właściwie się udało. Oficjalna data wysłania ogłoszenia to 31 października, ale publikacji przetargu to 3 listopada, czyli sobota. W praktyce informacja rozeszła się w poniedziałek, jednak najważniejsze, że jest: przetarg na Zagłębiowski Park Sportowy wystartował!

Zagłębiowski Park Sportowy

Otwarcie ofert zaplanowano na 3 stycznia (10:30), a więc tuż po Nowym Roku. Tradycyjnie najważniejszym kryterium przed potencjalnymi wykonawcami jest cena. Sosnowiec chce zapłacić za nowy kompleks sportowy 162,5 mln zł netto, a więc prawie 200 mln zł brutto (VAT ma zostać później zwrócony). Cena stanowi 60% wagi, kolejne 20% przypada na okres gwarancji, a ostatnie 20% doświadczenie kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych.

Wybrany – miejmy nadzieję – w styczniu wykonawca będzie mieć 36 miesięcy na dostarczenie nowego kompleksu (wiosna 2022). Jego głównym elementem stanie się oczywiście stadion piłkarski dla Zagłębia, z pojemnością 12 tys. miejsc. Ponieważ będzie budowany z dala od Stadionu Ludowego, nie ma konieczności rozbijania prac na fazy w celu umożliwienia gry w trakcie prac.

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama