Lwów: Karpaty zbliżają się do przebudowy stadionu

źródło: własne | MK; autor: michał

Lwów: Karpaty zbliżają się do przebudowy stadionu O powrocie na Arenę Lwów już nie mówią, teraz plan to kompletna przebudowa starego Stadionu Ukraina, by był najlepszym ukraińskim kompleksem sportowo-komercyjnym. Nie wszystko idzie jednak sprawnie.

Reklama

Na początku października Karpaty Lwów złożyły swój plan przebudowy Stadionu Ukraina. To jeszcze nie gotowy projekt z wnioskiem o pozwolenie na budowę, ale już jasne wskazanie zakresu inwestycji. Cel to całkowita przebudowa Stadionu Ukraina oraz stworzenie przy nim rozległych funkcji komercyjno-rekreacyjnych, połączonych z istniejącym parkiem.

Niestety, sprawa utknęła z powodu zmian w prawie krajowym dotyczących procedur publicznych. Dlatego w zeszłym tygodniu Karpaty napisały list otwarty do mera Lwowa Andreja Sadowego, gubernatora Olega Synutki oraz wicepremiera Hennadija Zubki, by przyśpieszyć bieg wydarzeń.

Stadion Ukraina© V&A Dudush

Apel dał owoce bardzo szybko, już następnego dnia doszło do spotkania na szczeblu miasta. Zastępca mera Andrej Moskalenko spotkał się z dyrektorem ds. rozwoju infrastruktury w Karpatach, Olegiem Soldatenko.

Największy lwowski klub od lat zabiega, by przebudować istniejący stadion blisko centrum Lwowa, nie rozważając już powrotu na Arenę Lwów. Poprzez inwestycję prywatnych środków Karpaty miałyby uzyskać pełną kontrolę nad obszarem stadionu i boisk treningowych przy alei Lipowej, mogąc czerpać z nich znacznie więcej zysków.

W tej chwili nie znamy jeszcze pełnego zakresu planowanych zmian, FK Karpaty zapewniły, że ujawnią szczegóły wkrótce.

Stadion Ukraina

Reklama