Łódź: Jutro odsłonięcie pomnika Twórców Wielkiego Widzewa

źródło: własne | MK

Łódź: Jutro odsłonięcie pomnika Twórców Wielkiego Widzewa Nie udało się przepchnąć pomnika Ludwika Sobolewskiego, więc pojawił się bardziej uniwersalny pomysł, z Sobolewskim w tle. Jutro przed stadionem Widzewa zostanie odsłonięty ponad 8-metrowy pomnik.

Reklama

1 grudnia to termin ostatniego meczu Widzewa w tym roku. O 19:10 zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. Stadion z pewnością będzie pełny, jednak inne niezwykłe wydarzenie odbędzie się pod stadionem o 17:30. Przy południowo-zachodnim narożniku obiektu stanął bowiem pomnik dedykowany Twórcom Wielkiego Widzewa.

Pierwotnie pomnik miał honorować Ludwika Sobolewskiego, jednak na jego uczczenie nie zgodził się IPN na podstawie oceny pracy Sobolewskiego w okresie PRL. Dlatego powstała koncepcja bardziej uniwersalna, inspirowana pucharem, w której Sobolewski jest jednym z uhonorowanych. Jego słowa „Dla mnie Widzew to cały świat” zdobią monument.

Pomnik wykonał świętokrzyski rzeźbiarz Sławomir Micek. Ma 8,5 metra wysokości i jest w całości wykończony stalą, waży 3 tony. Ustawianie pomnika zostało ukończone w tym tygodniu i jest jednym z zabiegów, jakimi Widzew zamierza tworzyć otoczenie, z którym kibice będą mogli się identyfikować.

Przy okazji klub zaproponował ciekawą inicjatywę. Od soboty przez tydzień wyłożona będzie księga pamiątkowa, w której każdy będzie mógł się wpisać. Potem zostanie ona zamknięta w tzw. kapsule czasu i ulokowana wewnątrz pomnika.

Stadion Widzewa, pomnik

Reklama