Bukareszt: Wykonawca nowego Giulești wyłoniony

źródło: własne | MK

Bukareszt: Wykonawca nowego Giulești wyłoniony Udało się znaleźć firmy, które zbudują nowy Stadionul Giulesti, arenę treningową Euro 2020. Czasu jest niewiele, a mimo to suma za budowę mieści się w oczekiwanych granicach.

Reklama

Gdy w Polsce był dzień wolny, w Rumunii prace trwały. Na stadionie Steauy odbywają się już ostatnie kroki wyburzania, a na części nawet rozpoczęto wykopy pod następcę. Z kolei Compania Națională de Investiții wczoraj rozstrzygnęła przetarg na budowę kolejnego nowego stadionu, tym razem dla Rapidu Bukareszt.

Stadionul Giulești zostanie wykonany przez konsorcjum trzech firm: Construcții Erbașu, Concelex oraz Terra Gaz Construct. Oferta była najlepszą z trzech złożonych w przetargu i opiewa na 98,32 mln lejów netto. Tym samym suma brutto pozostaje w granicach wyznaczonych wcześniej, ok. 121 mln (112 mln zł).

Nowy stadion dla Rapidu Bukareszt pomieści 14 tys. widzów, w tym aż 250 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Obiekt osiągnie IV Kategorię UEFA, czyli będzie zdolny do organizacji meczów aż do półfinału Ligi Mistrzów.

Problemem niezmiennie jest czas. Budowa nowego Giulești miała się rozpocząć jeszcze w tym roku, tymczasem pozostają do wykonania prace projektowe i rozbiórka starej areny, a dopiero po nich rozpoczną się właściwe prace. To kolejny po stadionie Steauy projekt w Bukareszcie, który może mieć bardzo poważne problemy z ukończeniem przed Euro 2020.

Stadionul Giulesti

Stadionul Giulesti

Stadionul Giulesti

Reklama