Nowy projekt: Drugie życie dla Stadionu Hutnika Warszawa

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Drugie życie dla Stadionu Hutnika Warszawa To nie jest, wbrew pozorom, kiełbasa wyborcza. Prace nad projektem zaczęły się bowiem ponad rok temu i ich efektem jest dokumentacja nowego kompleksu sportowo-szkoleniowego na terenach Hutnika.

Reklama

Stadion Hutnika WarszawaLatem zeszłego roku Aktywna Warszawa rozpisała przetarg na dokumentację projektową nowego stadionu Hutnika Warszawa i towarzyszącego mu zespołu treningowego. Zgłosiły się dwie firmy, wygrała utytułowana PIG Architekci, znana z udziału w projektowaniu Areny Zabrze oraz nowych stadionów w Chorzowie czy Olsztynie.

Stadion Hutnika Warszawa

Porośnięty drzewami, zapomniany stadion warszawskiego Hutnika ma odzyskać blask i stać się jednym z najlepszych stołecznych kompleksów sportowych. W ramach pierwszego etapu za ok. 16 mln zł powstać ma główny stadion z budynkiem administracyjnym.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Obiekt straci nasypy i lekkoatletyczny układ, zamiast którego przy boisku piłkarskim powstanie widownia dla 1200 osób – po 600 zadaszonych miejsc z każdej strony. Obiekt będzie utrzymany w pomarańczowych i czarnych barwach klubu. Pod względem pojemności będzie więc nieporównanie mniejszy od poprzednika, ale właśnie z uwagi na ogromną skalę dotychczasowy obiekt był niemożliwy do utrzymania w całości.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Obok powstaną dwa pełnowymiarowe boiska treningowe, jedno z nawierzchnią trawiastą, drugie z nawierzchnią syntetyczną. Oba będą przystosowane do przykrycia halą pneumatyczną. Całość zostanie wzbogacona o odpowiednie zaplecze z szatniami i sanitariatami, monitoringiem i oświetleniem.

Według zapowiedzi rozpoczęcia budowy możemy oczekiwać w drugim kwartale 2019 roku. Budowa powinna potrwać ok. 2 lat, czyli do 2021 włącznie.

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Stadion Hutnika Warszawa© PIG Architekci

Reklama