Nowy projekt: Druga wizja dla FC Cincinnati

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Druga wizja dla FC Cincinnati Zatwierdzona w zeszły piątek, pokazana publicznie z wtorku na środę. Oto najnowsza koncepcja stadionu FC Cincinnati, który ma być gotowy już wiosną 2021 roku. Sporo się zmieniło od pierwotnego pomysłu.

Reklama

FC Cincinnati Stadium planJak pewnie wiecie, od przyszłego roku FC Cininnati zacznie grać w najwyższej zawodowej lidze USA. Na razie klub nie ma jeszcze swojego stadionu i gra na Nippert Stadium, ale to ma się zmienić. Już wiosną 2019 w budowie powinien być obiekt, który właśnie Wam pokazujemy. Jego otwarcie zaplanowano w ciągu niespełna dwóch lat, w marcu 2021.

FC Cincinnati Stadium plan

Choć pierwotną koncepcję stadionu FC Cincinnati pokazano dla malowniczej lokalizacji w Newport, to ostatecznie wybór padł na inny z trzech analizowanych terenów, w West End. Tutaj obiekt zastąpi lekkoatletyczny Willard Stargel Stadium oraz parkingi bezpośrednio na wschód od niego.

FC Cincinnati Stadium plan

Zapadła również decyzja o podniesieniu pojemności z planowanych 21 do 25,5 lub nawet 26,5 tys. widzów, ponieważ frekwencja na Nippert Stadium stanowczo przerosła pierwotne oczekiwania. W odróżnieniu od pierwotnej wizji stadion będzie miał prawie zamknięty układ trybun, z uwzględnieniem ok. 3 tys. miejsc na jednopoziomowej północnej trybunie, dla kibiców dopingujących.

FC Cincinnati Stadium plan

Podobnie do wyjściowego pomysłu z 2017, arena będzie kryta lekkim i przepuszczającym światło ETFE. Segmenty płótna będą nieregularne i stworzą dynamiczną bryłę dzięki swojemu układowi. W najwyższym punkcie (zachodnia trybuna) budynek wzniesie się na 36 metrów. Rysowany „grubą kreską” stadion stworzy Dan Meis do współpracy z lokalnym biurem Elevar.

Zaprezentowana koncepcja będzie jeszcze się zmieniać zanim w listopadzie zostanie oficjalnie złożona władzom miasta. Ostateczny projekt powinien być gotowy na początku 2019 roku, by zdążyć rozpocząć budowę na wiosnę.

FC Cincinnati Stadium plan

Reklama