Niemcy: Przebudowa Böllenfalltor dużo droższa

źródło: hessenschau.de; autor: michał

Niemcy: Przebudowa Böllenfalltor dużo droższa Tylko jeden wykonawca zgłosił gotowość realizacji zadania, a dodatkowo ceny na rynku budowlanym szybko idą w górę. Dlatego stadion SV Darmstadt będzie znacznie bardziej kosztowny niż planowano.

Reklama

Z poślizgiem rozpoczyna się całkowita przebudowa stadionu w Darmstadt. Opóźnienie nie jest duże, za to osobnym problemem jest kwota, za jaką obiekt zostanie zmodernizowany. Wzrosła ona bowiem o ponad 40%, z planowanych 28,5 mln € do aż 40,5 mln € (ze 122 do 173 mln zł).

Merck-Stadion am Bollenfalltor

Powodem wzrostu jest słaby odzew w międzynarodowym przetargu, do którego stanęła tylko jedna firma. Sama tylko pierwsza faza, obejmująca m.in. prace rozbiórkowe na wschodnim nasypie, pochłonie 19,3 mln € zamiast 14 mln €. Budowa nowej wschodniej trybuny ma kosztować 21,2 mln €.

Rozbiórka wschodniej trybuny była szacowana na połowę 2018 roku, ale rozpocznie się z poślizgiem – w przerwie zimowej. Od tego momentu w ciągu roku, do końca 2019, powinna być gotowa następczyni.

Wraz z gruntowną modernizacją głównej trybuny i rozbudową jej zaplecza prace pozwolą w pełni przygotować stadion do wymogów Bundesligi. Jego pojemność wciąż będzie jednak bardzo skromna, jak na warunki największej ligi świata – poniżej progu 19 tys. miejsc. Koniec prac zaplanowano na sezon 2021/22.

Reklama