Częstochowa: Jest wniosek, czy będzie dofinansowanie?

źródło: Czestochowa.Wyborcza.pl

Częstochowa: Jest wniosek, czy będzie dofinansowanie? Miasto zrobiło dokładnie tak, jak radził minister. Dokumentacja uwzględnia w większym zakresie szkolenie młodzieży. Teraz pozostaje czekać na decyzję ministerstwa sportu i sprawdzić, czy będzie apolityczna.

Reklama

Czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tyle pozostało po złożeniu – dokładnie tydzień temu – ponownego wniosku o dofinansowanie budowy nowego stadionu i ośrodka szkoleniowego dla młodzieży w Częstochowie.

Władze miasta wniosek złożyły na podstawie dokumentacji przygotowanej przez pracownię ART Artur Grodziński, na zlecenie Rakowa Częstochowa. Stadion i poboczna infrastruktura mają kosztować ok. 36,7 mln zł, z czego dofinansowanie miałoby pokryć 20,5 mln.

O złożenie wniosku jeszcze raz (za pierwszym razem zapadła decyzja odmowna) prosił niedawno sam minister sportu Witold Bańka. Jednak do deklaracji doszło, gdy odwiedzał Częstochowę w celu wsparcia kandydata na prezydenta z ramienia PiS, Artura Warzochy.

Czy wniosek otrzyma pozytywną ocenę, jeśli Warzocha nie wygra wyborów? Tu pozostaje poczekać na decyzję MSiT. Projekt ma bowiem akceptację PZPN i powinien w nowym wniosku spełniać oczekiwania również ministerstwa.

Stadion Rakowa© ART Artur Grodziński, RKS Raków Częstochowa

Reklama