Chełm: Tak ma wyglądać przebudowany stadion Chełmianki

źródło: własne | MK

Chełm: Tak ma wyglądać przebudowany stadion Chełmianki Trybuny w nowym układzie i z pełnym zadaszeniem. Do tego sztuczne oświetlenie i profesjonalna bieżnia dla biegaczy. Wizualizacje już są, teraz czas na szczegółowy plan.

Reklama

W Chełmie o nowym stadionie mówi się od więcej niż jednej kadencji. A jednak właśnie teraz, na parę dni przed wyborami samorządowymi, pojawiły się wizualizacje, jak obiekt miałby wyglądać. Kiełbasa wyborcza? Nie w dosłownym sensie, to na pewno. Prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej przebudowy stadionu zostały bowiem zlecone na przełomie 2017 i 2018 roku.

Stadion Chełmianki© UM Chełm

Zadania podjęła się pracownia ze Szczecina, przed którą władze Chełma postawiły następujące zadanie: nowa płyta główna i pierwsza w historii stadionu tartanowa bieżnia. Trybuny przemodelowane, z nowym sektorem gości, wyższą pojemnością i zadaszone w całości. Nad tym wszystkim nowe oświetlenie.

Inwestycja ma być realizowana etapami, jednak terminy na razie są mgliste. Jeszcze na początku roku prezydent Agata Fisz zapowiadała, że część prac w ramach tego zadania zostanie zrealizowana w tym roku, jednak sprawy nie idą tak szybko, jak planowano. Dokumentacja miała pierwotnie być gotowa w sierpniu, a wizualizacje zostały zaprezentowane dopiero w drugiej połowie października.

Pewne jest, że najbardziej północny sektor obecnej zachodniej trybuny ma być rozebrany w całości, za to wschodnia trybuna zostanie przedłużona w kierunku południowego łuku, gdzie powstanie nowy sektor gości. Pojemność powinna wzrosnąć, ale tej docelowej jeszcze nie znamy. Zwróciliśmy się do urzędu miasta z prośbą o dodatkowe informacje.

Stadion Chełmianki© UM Chełm

Stadion Chełmianki© UM Chełm

Stadion Chełmianki© UM Chełm

Reklama