Moskwa: VTB podpisuje umowę, otwarcie w marcu

źródło: Vedomosti.ru

Moskwa: VTB podpisuje umowę, otwarcie w marcu Choć miał być gotowy w 2017, to nowy stadion Dynama Moskwa zostanie otwarty oficjalnie dopiero na początku 2019 roku. Umowa sponsorska opiewa na imponujące 2,4 mld rubli.

Reklama

Otwarcie VTB Areny pierwotnie planowano na 22 października 2017, czyli w dniu urodzin legendy Dynama i ZSRR – Lwa Jaszyna. Terminu nie udało się dotrzymać. Miał się tu więc odbyć ostatni sparing Rosji przed Mistrzostwami Świata 2018, przewidziany na 5 czerwca. Choć termin był „nieprzekraczalny”, został przekroczony.

Do dziś budowa najnowszego moskiewskiego stadionu nie jest ukończona. Nowy termin otwarcia może brzmieć zaskakująco: to 10 marca 2019, gdy Dynamo Moskwa ma zagrać przeciwko Spartakowi w stołecznych derbach. Wcześniej, bo 4 stycznia 2019, ma dojść do inauguracji drugiej części obiektu, czyli hali hokejowej wbudowanej w południowo-zachodnią część stadionu.

VTB Arena© Kirgam

Tymczasem bank VTB poinformował o podpisaniu umowy naming rights dla całości kompleksu na 4 lata, do końca lipca 2022. Całość opiewa na 2,4 mld rubli, a więc po ok. 600 mln (32,6 mln zł) rocznie. To wielokrotnie więcej niż najwyższa umowa tego typu na polskim rynku. Jednocześnie trzeba dodać, że VTB zapłaci pieniądze spółce UK Dynamo, w której bank ma aż 75% akcji. Reszta należy do Dynama Moskwa.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w ramach jednego stadionu powstają zrośnięte ze sobą stadion dla 26 tys. widzów oraz hala widowiskowa dla kolejnych 13 tysięcy. Oba wielkie obiekty stanęły w obrębie historycznego stadionu Dynama Moskwa, a pod nimi starczyło jeszcze miejsca na rozległą funkcję komercyjną. Złożony projekt przechodził bardzo wiele zmian projektowych i jest w budowie już od 2011 roku.

Reklama