#MisjaStadion: 100 stadionów na stulecie!

źródło: własne | MK

#MisjaStadion: 100 stadionów na stulecie! To nie ma prawa się udać, chyba że nam pomożecie. A że już pomagacie, to jesteśmy spokojni. Mamy plan, by na stulecie niepodległości Polski dodać i zaktualizować 100 stadionów z Polski. Właśnie zaczynamy!

Reklama

Na początku się wzbranialiśmy, bo to kawał roboty. Dosłownie kawał, w sumie najpewniej kilkaset godzin, a rąk do pracy mamy wciąż poniżej 10. Nie myślimy nawet o wykonaniu misji do 11 listopada, ale przed końcem roku... to całkiem realne. Oto plan: do końca 2018 chcemy uczcić stulecie odzyskania niepodległości Polski dodaniem lub aktualizacją setki polskich stadionów.

Pierwsze dwie aktualizacje z tej serii – wyjątkowe, lotnicze zdjęcia PGE Narodowego oraz Stadionu Polonii Warszawa – są już na stronie. Kolejne, już głównie z ziemi, będziemy dodawać sukcesywnie w przyszłym tygodniu i każdym kolejnym.

PGE Narodowy© Stadiony.net

Liczba nowych stadionów z Polski pewnie będzie niższa niż tych zaktualizowanych, ale to będzie zależało również od Was. Dzięki pomocy znajomych, groundhopperów, klubów, instytucji publicznych, a przede wszystkim Użytkowników Stadiony.net mamy już solidny materiał na start. Przekonacie się zresztą w nadchodzących tygodniach. Sami też jeździmy więcej niż w poprzednich latach.

PGE Narodowy© Stadiony.net

Jeśli znacie stadion, którego nam brakuje, lub który ma zdecydowanie zbyt starą i ubogą prezentację, zwracajcie nam uwagę. Możecie też wziąć w rękę aparat (a przy dobrej pogodzie wystarczą nawet zdjęcia z telefonu) i do dzieła! Zależy nam, by nie używać zdjęć osób trzecich bez ich wiedzy, dlatego przyjmujemy tylko materiały o potwierdzonym autorstwie lub za zgodą osoby/podmiotu dysponującego nimi.

Tak, będziemy pisać do klubów i samorządów, ale sami pewnie do setki nie dobijemy. Z Wami – możemy być o to spokojni. Wszystkie materiały przesłane dotąd już są uwzględnione, teraz czekamy na kolejne. Dlatego pamiętajcie, by szturchnąć nas wiadomością na facebooku, napisać maila lub w mediach społecznościowych posługiwać się hashtagiem #MisjaStadion, który będziemy monitorować. Jak zawsze, zapewniamy wykorzystanie zdjęć z uznaniem autorstwa i tylko w celu prezentacji stadionu.

To jak, wchodzicie w to? My już wyruszyliśmy na #MisjaStadion!

Reklama