Londyn: Okolica Wembley zmienia się w wielkie osiedle

źródło: własne | MK

Londyn: Okolica Wembley zmienia się w wielkie osiedle Łącznie ma się tu sprowadzić aż 20 tys. ludzi. Na razie trwają prace nad pierwszymi budynkami, bezpośrednio przy stadionie narodowym Anglii. Zburzona zostanie też legendarna rampa, ostatni element pozostały po historycznym Wembley.

Reklama

W nadchodzących latach bezpośrednie sąsiedztwo Wembley ma zmienić się w tętniące życiem osiedle, gdzie miejsce do życia znajdzie nawet 20 tys. osób. Proces zabudowy ogromnej przestrzeni wokół stadionu trwa już od dobrych kilku lat, jednak teraz zmienia się symboliczna część kompleksu – północne przedpole Wembley.

Po obu stronach wielkiej rampy prowadzącej od tzw. Wembley Way (oficjalnie Olympic Way) powstają obiekty mieszkalne. Na północnym wschodzie stawianych jest w sumie 633 mieszkań w dwóch budynkach o wysokości 12-15 pięter. Z kolei na północnym zachodzie powstaje blok o zbliżonej wielkości – z 15 kondygnacjami – z 340 mieszkaniami. Obie strony Wembley Way zmienią oblicze już w 2019 roku. Cały projekt zakończy się w pierwszej połowie przyszłej dekady.

Wembley National Stadium

Wembley National Stadium

Wembley National Stadium

Najciekawsza dla kibiców będzie jednak zmiana drogi prowadzącej ich na stadion. Do dziś fani idący od zlokalizowanej na północy stacji metra wchodzą na stadion rampą zbudowaną jeszcze za czasów starego Wembley, w latach 70. XX wieku. Została ona wkomponowana w nowe Wembley podczas przebudowy, teraz zastąpią ją potężne schody kaskadowe. Dla niepełnosprawnych zaplanowano 4 windy.

Wembley National Stadium

Wembley National Stadium

Reklama