Londyn: Dłuższe oczekiwanie na otwarcie Tottenhamu

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Dłuższe oczekiwanie na otwarcie Tottenhamu Wrzesień już był nieaktualny. Dziś potwierdziło się, że w październiku również nie uda się otworzyć nowego stadionu. Wszystkie mecze grupowe Ligi Mistrzów również przeniesiono na Wembley.

Reklama

Długo trwali w ciszy, ale wreszcie Tottenham „puścił farbę” odnośnie do nowego stadionu. Wczoraj, po tygodniach przerwy, pojawiły się aktualne zdjęcia z budowy. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że wybrano dosłownie kilka, by pokazać jak najmniej. To bardziej sesja dla miłośników fotografii niż kibiców zainteresowanych postępami na placu budowy.

Dziś z kolei klub opublikował specjalne oświadczenie, w którym poinformował o przeniesieniu wszystkich meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów na Wembley. Dokładnie tak samo stanie się z meczem, który miał być drugim podejściem do inauguracji nowego 62-tysięcznika. Pojedynek Spurs – Manchester City zmieni datę z 28 na 29 października i odbędzie się również na Wembley.

New Tottenham Stadium© Tottenham Hotspur

„Pragniemy przeprosić wszystkich kibiców naszej drużyny oraz Manchesteru City za przesunięcie spotkania na poniedziałkowy wieczór oraz za wszystkie kłopoty, jakie mogło to wywołać. Pomimo możliwości, że nasz stadion będzie gotowy na rozegranie tego meczu, pewność uzyskalibyśmy późno, blisko daty spotkania. Dlatego uzgodniliśmy z Premier League, że w interesie jasności, potwierdzimy miejsce spotkania jako Wembley Stadium, by umożliwić wszystkim planowanie podróży” – czytamy w oświadczeniu Tottenhamu.

New Tottenham Stadium© Tottenham Hotspur

Zmiana daty z 28 na 29 października była konieczna, ponieważ Wembley jest już zarezerwowane na niedzielny wieczór. Podobny problem występuje w przypadku meczu Pucharu Ligi (EFL Cup / Carabao Cup) przeciwko Watford (25/26 września), gdy Wembley jest niedostępne z powodu gali bokserskiej. Tottenham zgłosił jako stadion zastępczy Stadium:mk w Milton Keynes.

Tottenham nie podał jednocześnie nowej planowanej daty otwarcia stadionu. Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet mecz przeciwko Interowi Mediolan, zaplanowany na 28 listopada (!) odbędzie się na Wembley. To sugeruje, że w Tottenhamie wciąż nie ma pewności, czy stadion uda się otworzyć w 2018 roku.

Reklama