Łódź: Otwarcie ofert dopiero po wyborach

źródło: własne | MK

Łódź: Otwarcie ofert dopiero po wyborach Spore zainteresowanie ma być jednym z powodów, dla których o ponad 3 tygodnie przesunięto termin składania ofert w przetargu na dokończenie stadionu ŁKS. Nowa data to 29 października.

Reklama

Ogłoszony pod koniec sierpnia przetarg na budowę trzech brakujących trybun stadionu przy al. Unii potrwa dłużej niż planowano. Oferty miały zostać otwarte 4 października, jednak termin przedłużono do poniedziałku 29 października.

Według sugestii „Gazety Wyborczej” przyczyną przesunięcia ma być duża liczba zapytań od zainteresowanych firm, jednak na stronie internetowej przetargu opublikowane zostało tylko jedno, dotyczące wizji lokalnej.

Biorąc jednak pod uwagę, że mówimy o inwestycji szacowanej na 95 mln zł, pierwotny okres niewiele ponad miesiąca na przygotowanie ofert istotnie wydawał się zbyt krótki.

My z kolei mamy potwierdzenie, że jedna z dużych zagranicznych firm projektujących stadiony rozważa związanie się z polskim partnerem, by zaprojektować swój pierwszy obiekt sportowy w Polsce. Bez wątpienia inwestycją powinna być zainteresowana firma Mirbud, która budowała pierwszy etap stadionu i doskonale zna teren.

Stadion ŁKS-u Łódź© MIRBUD SA

Reklama