Warszawa: 158 milionów na Polonię!

źródło: własne | MK; autor: michał

Warszawa: 158 milionów na Polonię! Tak dużych pieniędzy na stadion w tym roku jeszcze nie przegłosowano nigdzie. Warszawa wyda prawie 160 mln zł na przebudowę stadionu przy Konwiktorskiej. Pomieści 15,5 tys. widzów.

Reklama

Po dekadach oczekiwania kibice pewnie i tak patrzą na tę decyzję sceptycznie, ale to naprawdę duży krok. Wczoraj warszawscy radni zatwierdzili wydanie aż 158 mln zł na przebudowę kompleksu sportowego przy Konwiktorskiej. Co prawda za wydatkiem było tylko 32 na 55 radnych, ale nikt z pozostałych nie był przeciwny, wszyscy inni wstrzymali się od głosu.

Co powstanie za tę sumę? Przede wszystkim, nowy główny stadion. Dobra wiadomość: zamiast proponowanej przez miasto w zeszłym roku pojemności 12 tysięcy widzów na nową Konwiktorską ma wejść aż 15,5 tysiąca osób. Obie liczby wymagają co prawda ogromnej pracy od władz Polonii, by zrobić dobry użytek z takiej pojemności, ale to wciąż powód do optymizmu.

Pod stadionem znajdą się parkingi podziemne, a przy nim zaplanowano powstanie dwóch obiektów kubaturowych. Jeden pomieści halę sportową dla ok. 2,5 tys. widzów, a drugi uzupełni infrastrukturę sportową Polonii.

Przetarg na koncepcję nowych obiektów sportowych ma zostać ogłoszony jeszcze w październiku. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do przygotowania kompletnej dokumentacji, by prace budowlane mogły ruszyć w 2020 roku. Według założeń miasta prace potrwają 3 lata.

Jak poinformował stołeczny ratusz, obecnie Warszawa oczekuje na zalecenia od wojewódzkiego konserwatora zabytków, by na ich podstawie opracować nowy program funkcjonalno-użytkowy, który będzie podstawą konkursu dla architektów.

Stadion Polonii Warszawa

Reklama