Londyn: Otwarcie stadionu Spurs opóźnione

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Otwarcie stadionu Spurs opóźnione To już drugi niedotrzymany termin Tottenhamu – nie udało się otworzyć na start Premier League, nie uda się też we wrześniu. Najwcześniej w październiku pierwsi kibice wejdą na nowy stadion londyńskich „Kogutów”.

Reklama

Jeszcze na początku tego roku prezes Daniel Levy zapewniał, że Tottenham Hotspur Stadium (tymczasowa nazwa nowej areny) zostanie otwarty na start sezonu 2018/19 Premier League.

Później miał przywitać kibiców 15 września, w meczu przeciwko Liverpoolowi. Jednak już kilka tygodni temu dyrektor zarządzająca Donna Cullen ostrzegała, że obiekt nie będzie w pełni ukończony na wrześniowy termin.

Wczoraj wieczorem klub ostatecznie potwierdził, że te plany wylądowały w koszu. Nie działają „kluczowe systemy bezpieczeństwa”, co uniemożliwia rozruch najdroższego prywatnego stadionu budowanego obecnie w Europie.

Na razie odwołano oba wydarzenia testowe (27 sierpnia i 1 września), także mecze Premier League z Liverpoolem i Cardiff (15.09 i 06.10), a do tego pierwszy zaplanowany pojedynek NFL (Seattle Seahawks – Oakland Raiders, 14.10).

Nie oznacza to jednak, że kolejne wydarzenie – przyjazd Manchesteru City 28.10 – odbędzie się już zgodnie z planem. Na razie nie ma potwierdzenia, kiedy dojdzie do inauguracji obiektu. Terminy mają być podawane po szczegółowej analizie sytuacji i aktualizacji harmonogramu prac.

Niedawno pisaliśmy, że stadion Spurs napotykał na spore problemy. Trzeba było wymienić tysiące zainstalowanych już krzesełek, a do prasy wyciekły informacje o wyzysku pracowników budowlanych, przymuszanych do pracy nawet po 60-80 godzin tygodniowo, pomimo normy 48h.

New Tottenham Stadium© Tottenham Hotspur

Reklama