Łódź: Orzeł wreszcie z pozwoleniem na użytkowanie

źródło: PrzegladSportowy.pl

Łódź: Orzeł wreszcie z pozwoleniem na użytkowanie Łódzki klub po sporych perturbacjach ma zielone światło do organizacji widowisk przy pełnych trybunach. Na ich zapełnienie czasu nie będzie jednak wiele. Przed piątkowym meczem sprzedaż biletów ruszy dopiero jutro.

Reklama

Nowy żużlowy stadion w Łodzi doczekał się pełnego, faktycznego otwarcia. Po falstarcie 29 lipca obiekt nie miał dotąd pozwolenia na użytkowanie. Dopiero 3 sierpnia Orzeł przedstawił wymagane prawem zgody policji, straży pożarnej, służb ratownictwa, sanepidu i powiatowego inspektora budowlanego, jednak urzędnicy magistratu nie zdążyli przed weekendem wydać decyzji.

W związku z tym zgoda na organizację imprez masowych wydana została dopiero dziś. Od jutra Orzeł oficjalnie rozpocznie sprzedaż biletów na zawody zaplanowane na piątek (17:30, rywal: Start Gniezno) i sobotę (16:00, ROW Rybnik). Na każdy z tych meczów będzie mógł wejść komplet ok. 10 tys. widzów.

Przypomnijmy, że miejski stadion żużlowy w Łodzi wciąż jeszcze wymaga pomniejszych prac, jednak jest już bezpieczny w użytkowaniu. Powstał jednak z bardzo pokaźnym opóźnieniem, ponieważ pierwotnie miał być gotowy we wrześniu zeszłego roku.

Stadion Orła Łódź© KŻ Orzeł Łódź

Reklama