Chorwacja: Stadion w Osijeku wchodzi w fazę budowy

źródło: Glas-Slavonije.hr

Chorwacja: Stadion w Osijeku wchodzi w fazę budowy W najbliższych dniach ma ruszyć budowa najnowocześniejszego stadionu Chorwacji oraz leżącej obok akademii piłkarskiej NK Osijek. Klub ma już wszystkie pozwolenia i może wchodzić na budowę.

Reklama

Jak poinformował chorwacki „Glas Slavonije”, w ciągu kilku dni powinna rozpocząć się budowa nowego stadionu NK Osijek. Z pojemnością 12 tys. miejsc i 4. Kategorią UEFA będzie to najnowocześniejszy obiekt piłkarski w całej Chorwacji.

Wreszcie uzyskaliśmy wszystkie trzy niezbędne pozwolenia, więc możemy zacząć pracę w tym tygodniu. Najpierw musimy podnieść teren o metr w górę. Szacujemy, że ten etap potrwa do końca roku, a potem pójdą kolejne prace – zdradził w poniedziałek Igor Galić, dyrektor NK Osijek. Choć od deklaracji minęło 5 dni, klub jeszcze nie potwierdził rozpoczęcia.

Stadion NK Osijek / Pampas© NK Osijek

Wart 35 mln € nowy stadion będzie finansowany prywatnie przez właściciela NK Osijek Ivana Mestrovicia. Choć od prezentacji koncepcji minęły niespełna 4 miesiące, przygotowania do budowy trwają już od ponad roku. Największym wyzwaniem okazał się teren inwestycji. 15 hektarów w dzielnicy Pampas jest bardzo nieprzystępny.

Nie było tak naprawdę żadnej drogi, by wwozić materiały i maszyny. To był największy problem. W pewnym momencie chcieliśmy nawet transportować to rzeką Dravą, ale udało się znaleźć rozwiązanie. Teraz już nic nie powstrzyma rozpoczęcia prac – zapewnia Galić.

Stadion NK Osijek / Pampas© NK Osijek

Stadion NK Osijek / Pampas© NK Osijek

Reklama