Andrychów: Ultrasi zmalowali... renowację stadionu

źródło: GazetaKrakowska.pl; autor: michał

Andrychów: Ultrasi zmalowali... renowację stadionu Że tylko czwarta liga? Nieważne, stadion ma być powodem do dumy. Ultrasi Beskidu Andrychów własną determinacją pozyskali materiały, a następnie odnowili obiekt.

Reklama

Działająca od 10 lat grupa ultras Beskidu Andrychów nie przypomina ekipy z piątego szczebla rozgrywek. Tego lata postanowili nie tyle wziąć się za malowanie flag czy graffiti, co za stadion swojego klubu.

Z własnych środków pozyskali materiały wykończeniowe i wyposażenie, również dzięki przychylności andrychowskich dystrybutorów. Jedni przekazywali po kosztach, inni za darmo. Dzięki ofiarności partnerów i poświęceniu własnego czasu w okresie letnim przez kibiców udało się odmienić wizerunek stadionu.

Główna trybuna zamiast blaknącej żółci nosi dziś dumnie czerwone barwy klubowe. Udało się również odnowić widownię po północno-wschodniej stronie, gdzie miejsce zajmują właśnie ultrasi. Tamtejsza kamienna ściana najpierw została oczyszczona, a następnie pomalowana. Grupa napisała na facebooku, że wkrótce przedstawi podsumowanie akcji.

Stadion Miejski w AndrychowieFot: Mat. pras.

Reklama