Szczecin: Lifting na stadionie, przetarg potrwa dłużej

źródło: GS24.pl

Szczecin: Lifting na stadionie, przetarg potrwa dłużej Przed pierwszym meczem w roli gospodarza Pogoń do spółki z miastem prowadzi remonty na stadionie. To tylko doraźne prace, ponieważ trwa już przetarg na budowę następcy. Już wiadomo, że potrwa o 10 dni dłużej.

Reklama

W poniedziałek o 18:00 Pogoń Szczecin rozegra pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie Ekstraklasy. MOSRiR i Pogoń wspólnie prowadzą prace remontowe na obiekcie przy Karłowicza. Ze środków miasta usuwane są chwasty, które narosły w ostatnich tygodniach w starych wylewkach.

Stadion im. Floriana Krygiera© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Wymieniane są też niepasujące do reszty żółte krzesełka, którymi łatano luki po tych zniszczonych w zeszłym sezonie. Tunel prowadzący zawodników na boisko został dobrze wyczyszczony.

Pogoń zajmuje się myciem fotelików, sprzątaniem ławek rezerwowych i finansuje drobne naprawy konieczne przed sezonem.

Można by powiedzieć, że te zabiegi są niepotrzebne, skoro wkrótce ma się zacząć burzenie, by zrobić miejsce następcy. Tyle że w kolejnych latach części starego stadionu mają być stale użytkowane, stopniowo ustępując nowym trybunom budowanym etapowo.

Do tego nie jest wcale przesądzone, kiedy mogłaby ruszyć rozbiórka. Przetarg ogłoszony na początku lipca przewidywał czas na składanie ofert do 10 sierpnia, ale tak krótki okres wywołał zdecydowany sprzeciw potencjalnych oferentów. Dlatego na razie czas na przekazanie ofert wydłużono do 20 sierpnia.

Stadion im. Floriana Krygiera© UM Szczecin 

Reklama