Mediolan: Inter i Milan wspólnie zmodernizują San Siro

źródło: CalcioEFinanza.it

Mediolan: Inter i Milan wspólnie zmodernizują San Siro Wielkich zmian nie będzie, ale wizerunek i zaplecze stadionu zyskają niemało. Do czerwca 2020 w modernizację dolnego poziomu widowni wpompowane zostanie 15 mln €.

Reklama

Urząd miasta Mediolanu oraz dwa wielkie kluby grające na San Siro porozumieli się w sprawie kolejnej fazy modernizacji obiektu. Największe wydatki od finału Ligi Mistrzów 2016 zostaną zrealizowane przez kolejne dwa sezony i pochłoną 15 mln € (ok. 65 mln zł).

W ramach prac planowane są wymiana murawy, remont przedpola stadionu, nowe oświetlenie dróg prowadzących na trybuny oraz poprawa elektryki największego stadionu Włoch. Powstanie również nowe centrum dowodzenia i posterunek policji.

Największe zmiany szykują się na pierwszym pierścieniu widowni, najbliżej boiska. Tutaj konstrukcja przejdzie hydrofobizację, powstanie nowy sektor prasowy, trybuna honorowa, przestrzenie komercyjne – to najważniejsze elementy. Planowany jest też kompletny remont toalet dla widzów na pierwszym poziomie widowni.

Prace będą prowadzone w taki sposób, by nie kolidowały z i tak napiętym harmonogramem spotkań ligowych w wykonaniu AC Milan i Interu.

San Siro

Reklama