Łódź: Są pieniądze na stadion ŁKS

źródło: własne | MK

Łódź: Są pieniądze na stadion ŁKS Podczas dzisiejszego posiedzenia rady miasta wszyscy zagłosowali za przeznaczeniem 95 milionów złotych na budowę trzech nowych trybun przy al. Unii Lubelskiej.

Reklama

Długo dyskutowali radni nad tą uchwałą, ale nie było ani jednego głosu zdecydowanego sprzeciwu. Mowa o zmianie budżetu miasta oraz wieloletniej prognozy finansowej w taki sposób, by otworzyć drogę do wydania 95 mln zł na dokończenie istniejącego już stadionu na terenach ŁKS. Na tyle oszacowano koszt, choć ten oficjalny poznamy dopiero po wyłonieniu zwycięzcy przetargu.

Stadion ŁKS

Pomimo uszczypliwości wymienianych podczas dyskusji radni w głosowaniu byli jednomyślni. Uchwała o zmianie tegorocznego budżetu miasta została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich 27 radnych. Nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciwny. Podobnie było z głosowaniem w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Głosowało mniej radnych (20), ale znów wszyscy byli za.

Zielone światło od rady oznacza, że można iść dalej. Kolejnym krokiem na rzecz ukończenia stadionu ma być powołanie komitetu sterującego inwestycją. W ramach komitetu będzie opracowana strategia przygotowania przetargu, która ma zapewnić jak najmniejsze problemy z rozgrywaniem meczów przy al. Unii 2 i pozwoli spełnić wszelkie wymogi pierwszoligowej licencji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem postępowanie przetargowe powinno być rozpisane do końca sierpnia, a wykonawcę powinniśmy poznać na przełomie 2018 i 2019 roku. Według informacji zapisanych w wieloletniej prognozie finansowej stadion ma być kompletny w 2022 roku.

Stadion Miejski ŁKS© Bartek Kuśmierz

Reklama