Włochy: Wielka modernizacja Nereo Rocco

źródło: TriestePrima.it / gelocal.it

Włochy: Wielka modernizacja Nereo Rocco To jeden z najbardziej charakterystycznych stadionów we Włoszech, choć mało znany piłkarsko. Ma się to zmienić jeszcze w tym roku, dzięki trwającej już kompleksowej modernizacji.

Reklama

Triest na piłkarskiej mapie Włoch nie jest silnym punktem, natomiast na tej stadionowej – jak najbardziej. Zbudowany w 1992 roku Stadio Nereo Rocco przez długi czas należał do nielicznych klasowych stadionów piłkarskich we Włoszech. Dziś stracił już na znaczeniu, ponieważ jego standard nie nadążył za zmianami i nowymi arenami powstającymi w całym kraju.

Stadio Nereo Rocco

Sytuacja właśnie się zmienia. Zmodernizowane są już szatnie, miasto czeka na dofinansowanie nowych telebimów (każdy po 60 m2), aktualnie zmiany obejmują również sektor prasowy. Ma też powstać ok. 1000 m2 dodatkowych powierzchni użytkowych.

Całość prac ma pochłonąć ok. 6 mln € (25,6 mln zł) i będzie stanowić największą renowację w historii stadionu. Do września lub października komplet prac powinien być wykonany, a najważniejszą wizualnie zmianą będzie całkowita wymiana krzesełek. Tym razem utworzą czerwono-białą mieszankę z gradientem pomiędzy każdym z kolorów, jak na schemacie poniżej.

Stadio Nereo Rocco

Wszystkie stare foteliki są już zdemontowane i wywiezione ze stadionu. Nie tylko kolor i model jednak się zmieni. W ramach prac foteliki zostaną rozlokowane w taki sposób, że pojemność stadionu znacząco spadnie, do 21 166 miejsc.

Choć zmieściłoby się znacznie więcej (wyjściowo umieszczono tu ponad 32 tysiące!), nie ma najzwyczajniej takiego zapotrzebowania. Ani w meczach Triestiny Calcio, ani podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy U21 nie jest planowana widownia powyżej zaplanowanego pułapu.

Reklama