Stadia Designers Cup: Dla kogo stadion tym razem?

źródło: własne | MK

Stadia Designers Cup: Dla kogo stadion tym razem? Zanim uwaga całego świata skupi się na rosyjskich boiskach, organizator Stadia Designers Cup zaprasza do Siedmiogrodu na spotkanie miasta i klubu gospodarza nadchodzącej 4. edycji konkursu!

Reklama

16 lipca 2018, godz. 20:00 - zapamiętajcie tę datę! W ten poniedziałkowy wieczór nie tylko będziemy znać już nowego Mistrza Świata w piłce nożnej, ale także zainaugurujemy kolejną odsłonę Stadia Designers Cup - niezależnego konkursu dla entuzjastów projektowania stadionów.

Zgodnie z zasadą “puchar podąża za najlepszym”, projektanci-entuzjaści będą mieli za zadanie zaprojektować stadion w kraju zwycięzcy ostatniej edycji konkursu. W zeszłorocznych zmaganiach najwyższy wynik w finale uzyskał Stefan Cristian pochodzący z Rumunii - ojczyzny prawdopodobnie najsłynniejszego wampira świata.

Postać hrabiego Draculi została wywołana do tablicy nieprzypadkowo. Jego domniemana rezydencja, czyli Zamek w Branie leży zaledwie 25 km na południowy-zachód od siedziby klubu-gospodarza zbliżającej się kolejnej edycji konkursu. A mianowicie… W Braszowie.Klub piłkarski SR Brașov został oficjalnym partnerem czwartego konkursu z serii Stadia Designers Cup! Najnowsza historia Stegarii (z rum. Flagowcy) stoi pod znakiem odbudowy klubu przez najwierniejszych kibiców po bankructwie w 2017 roku. Scenariusz znany kilku uznanym firmom nie tylko w polskim, ale i w rumuńskim futbolu, tj. Politehnica Timișoara czy grający jeszcze w sezonie 2011/2012 w fazie grupowej Ligi Mistrzów - Oțelul Galați. Nowy stadion w Braszowie ma być namacalnym symbolem powrotu klubu z Koronnego Miasta do lat świetności.

Jak pojemne będą nowe trybuny? Czy nowy stadion stanie w miejscu obecnego stadionu im. Silviu Ploeșteanu czy na działce po starym stadionie miejskim? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy 16 lipca kiedy zostaną ujawnione szczegóły 4. edycji Stadia Designers Cup.

W poprzednich trzech edycjach uczestnicy projektowali nowe stadiony dla londyńskiego Crystal Palace, warszawskiej Polonii oraz Evertonu.

Reklama