Madryt: Ruszyło usuwanie krzesełek z Calderón

źródło: własne | MK

Madryt: Ruszyło usuwanie krzesełek z Calderón Od poniedziałku trwa demontaż fotelików, na których fani Atletico Madryt siedzieli w ostatnich latach funkcjonowania Estadio Vicente Calderón. Na 27 tysięcy są już chętni, resztę będzie można kupić na wolnym rynku.

Reklama

W poniedziałek rozpoczęła się operacja odkręcania krzesełek z Estadio Vicente Calderón. Obiekt, z którym Atletico Madryt pożegnało się w zeszłym roku, czeka już tylko na rozbiórkę. Tymczasem kibice czekają właśnie na foteliki, ponieważ Atletico obiecało je swoim fanom jako pamiątki.

W pierwszej kolejności demontowane są te krzesełka, które zarezerwowali sobie w ciągu ostatnich tygodni posiadacze karnetów. Zgłosiło się po nie aż 27 tysięcy chętnych, dla których krzesełka będą teraz pakowane w ozdobne kartony i szykowane do odbioru osobistego.

Jeśli ktoś jest jeszcze chętny na wyjątkową pamiątkę z Estadio Vicente Calderón, może jeszcze zgłosić się po nią do Atletico, ale już tylko odpłatnie. Dla socios „Atleti” przygotowano pakiety w cenie 49,95€, natomiast osoby niezwiązane z klubem muszą zapłacić 79,95€.

Co dalej z historycznym stadionem w Madrycie? Coraz mniej, tj. z miesiąca na miesiąc obiekt pustoszeje. Od początku roku zamknięto muzeum klubowe, biura i sklep, zniknęły oznaczenia sektorów, wkrótce zniknie większość krzesełek (demontaż do lipca). Ponieważ jednak pod stadionem biegnie droga, na razie nie ma konkretnego harmonogramu jego rozbiórki i konstrukcja jeszcze postoi.

Estadio Vicente Calderon© FDV (cc: by-sa)

Estadio Vicente Calderon© Alberto Molina, Atlético de Madrid

Reklama