Liga Mistrzów: Legia najpierw jedzie do Irlandii

źródło: własne | MK

Liga Mistrzów: Legia najpierw jedzie do Irlandii Cork City to pierwszy pucharowy rywal Legii Warszawa w walce o kolejny udział w Lidze Mistrzów. Pierwszy mecz w Irlandii, drugi w Warszawie. A potem... wygrana oznacza dla warszawiaków podróż do Bośni lub na Słowację.

Reklama

Podczas wtorkowego losowania kwalifikacji Ligi Mistrzów Legia poznała swojego pierwszego rywala. W 1. rundzie kwalifikacji przeciwnikiem mistrzów Polski będzie irlandzki Cork City. Pierwszy mecz zaplanowano na 10 lub 11 lipca w Dublinie, drugi na 17/18 lipca na Stadionie Wojska Polskiego.

Miejsce pierwszego spotkania nie jest jeszcze znane. Według informacji mistrzów Irlandii do ustalenia jest tak data (choć Legia podała 10 lipca), jak i miejsce rozgrywania meczu. Na co dzień Cork City gra na Turners Cross i tam też rozgrywało swoje mecze w Lidze Europy. Niewykluczone jednak, że na mecz kwalifikacyjny Ligi Mistrzów zespół wynajmie większy obiekt.

W przypadku odpadnięcia z Cork City Legia otrzyma wolny los w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Jeśli warszawiacy wygrają z Irlandczykami, pojedzie na mecze 2. rundy kwalifikacji do LM do zwycięzcy pary Spartak TrnavaZrinjski Mostar.

Reklama