Katowice: Najpierw hala AWF, potem stadion

źródło: Silesion.pl; autor: michał

Katowice: Najpierw hala AWF, potem stadion Ministerstwo przekazało – zgodnie z oczekiwaniami – środki na budowę nowej hali dla katowickiego AWF-u. Na liście oczekujących jest drugi obiekt, czyli główny stadion uczelni. Powstanie po hali.

Reklama

Minister sportu Witold Bańka odwiedził wczoraj Katowice i potwierdził, że AWF otrzyma oczekiwane dofinansowanie na budowę głównej hali sportowej, wartej ok. 50 mln zł. Zgodnie z wnioskiem, MSiT wpompuje połowę, a więc 25 mln zł, z całkowitego kosztu inwestycji.

Wyposażona w 200-metrową bieżnię hala będzie najdroższym elementem „strefy sportu” przy ul. Kościuszki w Katowicach. Z punktu widzenia naszego serwisu jest istotna dlatego, że po niej przyjdzie pora na budowę stadionu. I tu również jest dobra wiadomość: stadion lekkoatletyczny również otrzyma dofinansowanie z ministerstwa. Na razie jest wpisany w planie wieloletnim. Powstanie po hali, która powinna być gotowa w 2021.

Choć pierwotnie całość szacowano na 40 mln zł, to dziś realny koszt wynosi 70 mln zł. Z tej sumy ok. 20 mln zł ma pochłonąć właśnie stadion.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki możemy dynamicznie rozbudowywać infrastrukturę sportową w Katowicach – mówi wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun. – Dziękuję za wsparcie kolejnych projektów. Miasto stara się inwestować w bazę sportową realizują ciąg inwestycji zmieniających wizerunek naszego miasta. Przy Kościuszki powstanie strefa sportu. Obok hali i stadionu AWF będzie jeden z trzech miejskich basenów, który już jest budowany – dodaje.

Stadion AWF-u Katowice

Reklama