Nowy Sącz: Jest projektant, za 3 miesiące zobaczymy koncepcję?

źródło: własne | MK

Nowy Sącz: Jest projektant, za 3 miesiące zobaczymy koncepcję? Dziś władze Nowego Sącza poinformowały o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na nowy stadion Sandecji. Zwyciężyła firma ATS 999, dla której będzie to drugi tak duży projekt stadionu.

Reklama

Poniedziałek wreszcie przyniósł dobre wieści dla kibiców Sandecji. Spółka Sądecka Infrastruktura Miejska (SIMNS) podjęła decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na projekt nowego stadionu miejskiego przy Kilińskiego.

Przetarg wygrywa firma ATS 999 z Białej Podlaskiej, która zaoferowała zdecydowanie najkorzystniejszą finansowo ofertę. Miasto ma zapłacić zaledwie 652 tys. zł, a więc aż czterokrotnie mniej (!) niż planowała SIMNS i aż pięciokrotnie mniej od najdroższej oferty.

Dla biura projektowego z Lubelszczyzny to trzecia koncepcja stadionowa, a drugi tak duży obiekt piłkarski. Dotąd firma ma na koncie propozycję rozbudowy stadionu w Dęblinie, a także projekt dla Białej Podlaskiej, wciąż czekający na realizację - widoczny poniżej.

Stadion w Białej Podlaskiej

Ponieważ oferta zdecydowanie odstaje od konkurencji pod względem cenowym, nie można wykluczyć, że któryś z konkurentów odwoła się od decyzji SIMNS. Mają na to 10 dni. Jeśli nie, będzie można w czerwcu podpisać umowę z ATS 999, a firma będzie mogła przystąpić do realizacji zlecenia.

W pierwszej kolejności biuro musi przedstawić koncepcję programowo-przestrzenną w ciągu 3 miesięcy (90 dni), a więc długo wyczekiwane wizualizacje. Architekci zdążą więc tuż przed wyborami samorządowymi, choć i to pewnie nie poprawi notowań prezydenta Ryszarda Nowaka wśród kibiców z Nowego Sącza.

Następnie firma projektowa ma przygotować pełną dokumentację stadionu dla Nowego Sącza i uzyskać dla niej komplet pozwoleń w terminie 295 dni od podpisania umowy. Jeśli więc nie będzie protestów od konkurencji, mówimy o pierwszej połowie kwietnia 2019. Wtedy będzie możliwe rozpisanie przetargu na wykonanie stadionu.

Istotne jest jednak to, że na razie nie wiemy, o jakim stadionie mowa. Tj. warunki przetargu umożliwiają budowę mniejszego niż zapowiadano wcześniej. Zamiast 8,2 tys. miejsc na widowni zapisano obiekt dla „od 6 do 8,2 tys.” widzów.

Plan terenu przewidzianego pod inwestycję:

Stadion w Nowym Sączu

Reklama