Meksyk: Żegnaj, Estadio Azul!

źródło: VamosCruzAzul.com / ElSolDeMexico.com

Meksyk: Żegnaj, Estadio Azul! Nawet tam nie byliśmy, a jednak przykro. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych stadionów Ameryki Łacińskiej nie zorganizuje już żadnego meczu. Cruz Azul mają dwa dni na wyprowadzkę, w lipcu zacznie się rozbiórka.

Reklama

To już koniec, choć trudno się do tej myśli przyzwyczaić. Nawet jeśli nie znacie historii Estadio Azul, to z pewnością rozpoznacie go po zdjęciu lotniczym, choćby przez sąsiedztwo Monumental Plaza de Toros México.

Estadio Azul© Jonathan Jiménez

Ten obrazek z Mexico City wkrótce przestanie być aktualny, ponieważ ostatnie wydarzenie na Estadio Azul odbyło się w niedzielę. Nie był to zresztą mecz piłkarski, lecz wyścig uliczny, którego uczestnicy wbiegali na stadion.

Cruz Azul już nigdy tu nie zagrają, od nowego sezonu Liga MX będą mierzyć się z rywalami na znacznie większej Aztece. Będą tam grać od 3 do 9 lat, zależnie od tego, jak pójdą przygotowania i sama budowa nowego stadionu. Sądząc po tym, jak szło dotąd, trudno liczyć na optymistyczną wyprowadzkę po 3 latach.

Umowa dzierżawy klubu piłkarskiego wygaśnie 31 maja. Po tym czasie pomieszczenia mają być opróżnione, a ruszą przygotowania do rozbiórki. Wyburzanie rozpocznie się 2 lipca. W miejscu stadionu mają stanąć inwestycje komercyjne.

Reklama