Łódź: Stadion ciut bardziej Widzewa

źródło: Widzew.com / TuLodz.pl

Łódź: Stadion ciut bardziej Widzewa W weekend po raz pierwszy przed stadionem Widzewa pojawiły się pierwsze barwy klubowe. To flagi, które zdobią południowe przedpole. Akcentów pojawi się znacznie więcej, ale stopniowo.

Reklama

W sobotę Widzew zrobił to, do czego wszystkich przyzwyczaił, czyli zapełnił swój nowy stadion prawie do ostatniego miejsca. Na meczu z Polonią Warszawa było 17 521 osób, co na czwartym poziomie rozgrywek jest niezmiennie niesamowitym wynikiem.

Od początku maja łódzki klub nie przegrał ani jednego meczu ligowego i jest liderem, głównym kandydatem do awansu. Jednak nie tylko to było powodem do zadowolenia w sobotę, ponieważ przed meczem miała też miejsce symboliczna ceremonia. Na maszty stojące za trybuną D (południe) wciągnięto trzy flagi – dwie czerwone i białą pomiędzy nimi, jak przystało na stadion Widzewa.

Stadion Widzewa© Emilia Pejska, Widzew Łódź

Flagi wciągnęli piłkarze: Damian Kostkowski i Patryk Wolański oraz wieloletni kibic klubu, rekordzista pod względem zaliczonych meczów wyjazdowych Widzewa, Przemysław Olszowy.

To pierwsze tak jasne oznaczenia przypisujące miejski stadion do klubu. Dotąd rozmowy z MAKiS nie szły najlepiej, tj. miejska spółka nie była chętna pozwalać na klubowe plany budowania widzewskiej tożsamości wokół stadionu. To pierwszy, ale z pewnością nie ostatni krok.

Pracujemy też nad możliwością umieszczenia herbu na budynku klubowym od strony al. Piłsudskiego i wkrótce dostaniemy odpowiedź – wyjaśnił Jurand Wawrzonkiewicz, który pełni funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu.

Reklama