Liverpool: Anfield zapewni kibicom łączność 4G

źródło: LiverpoolFC.com

Liverpool: Anfield zapewni kibicom łączność 4G Od nowego sezonu kibice Liverpoolu będą mieli superszybki dostęp do internetu na całym stadionie dzięki przetestowanej właśnie sieci. Niestety, nie wszystkim przyjdzie skorzystać z dobrodziejstwa od razu.

Reklama

Liverpool FC oraz partner technologiczny WIG poinformowali w środę o porozumieniu w sprawie nowej sieci internetowej na Anfield. To kontynuacja prac modernizacyjnych na stadionie po otwarciu w 2016 roku nowej głównej trybuny.

Pierwsi kibice skorzystają z dostępu do łączności 4G już w najbliższą sobotę, przy okazji meczu towarzyskiego pomiędzy Brazylią i Chorwacją.

Nie wszyscy będą jednak szczęśliwi, ponieważ w pierwszej fazie tylko klienci O2 oraz Vodafone będą mieli nieograniczony dostęp do Internetu. Dopiero w dalszych fazach prac planowane jest poszerzenie usługi na kolejne sieci.

Założeniem nowego systemu jest umożliwienie jak największej liczbie widzów publikację mediów z meczu na żywo, w tym zdjęć, filmików czy postów w mediach społecznościowych. Na Anfield takie usługi były oferowane od 2013, gdy sieć 3G pojawiła się na wschodniej trybunie stadionu.

Anfield© Ian Johnson

Reklama