Japonia: Znamy areny piłkarskie Tokio 2020

źródło: własne | MK; autor: michał

Japonia: Znamy areny piłkarskie Tokio 2020 FIFA i MKOl potwierdziły wybór siedmiu stadionów, na których będą się zmagali piłkarze podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dwa z nich są daleko od stolicy i tylko dwa nie są jednocześnie arenami pamiętającymi Mundial 2002.

Reklama

Latem 2020 męskie i kobiece drużyny olimpijskie będą rywalizowały na siedmiu stadionach – zdecydował komitet wykonawczy MKOl, w porozumieniu z FIFA. Tylko jeden znajduje się formalnie w granicach Tokio, mowa oczywiście o budowanym w miejscu poprzednika nowym stadionie narodowym.

Jednocześnie cztery kolejne areny są w obrębie aglomeracji Tokio. To Nissan Stadium w Jokohamie, Saitama 2002 Stadium w Saitamie, Ajinomoto Stadium w Chofu oraz Ibaraki Stadium w Kashimie.

Listę uzupełnią dwa północne stadiony: Miyagi Stadium w Rifu/Sendai (ok. 365 km od Tokio) oraz Sapporo Dome w Sapporo (1150 km!).

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną zatem rozegrane na tylko jednym nowym stadionie, a sześć to obiekty istniejące. Z tych sześciu aż pięć było arenami Mistrzostw Świata 2002, wyłączając jedynie Ajinomoto Stadium, gdzie na co dzień gra FC Tokyo.

Tokyo 2020

Reklama