Włochy: Cagliari wybrało zwycięski projekt

źródło: własne | MK

Włochy: Cagliari wybrało zwycięski projekt Przecieki wskazywały na to od dawna, teraz mamy potwierdzenie. Koncepcja Sportium została wybrana przez Cagliari Calcio. Projekt ma być gotowy do końca roku.

Reklama

Wczoraj Cagliari Calcio oficjalnie potwierdziło wybór zwycięskiej koncepcji w dwuetapowym konkursie na wizję nowego stadionu piłkarskiego w stolicy Sardynii. Co prawda decyzję podjęły władze klubu po analizie technicznych i środowiskowych aspektów trzech finałowych wizji, ale i kibice Cagliari mieli spory udział w wyborze.

Nuovo Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Warto to podkreślić szczególnie jako sugestię dla polskich miast, jak można prowadzić konsultacje na temat wyboru przyszłego stadionu miejskiego. Najpierw bowiem, na początku marca, Cagliari zaprosiło mieszkańców na wystawę trzech finałowych wizji nowego stadionu. Podczas wizyty fani mogli oddawać głosy na tę ich zdaniem najlepszą. A zainteresowanie było spore, w ciągu 9 dni ekspozycję zobaczyło 5 tys. osób.

Nuovo Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

To samo mogli zresztą zrobić internauci, głosując na najciekawszą koncepcję ze swojego domu. W obu głosowaniach, zarówno w tym klubowym, jak i prowadzonym wśród kibiców i mieszkańców, najlepsza okazała się propozycja konsorcjum Sportium, a więc zaprojektowana przez znanego amerykańskiego architekta Davida Manicę.

Nuovo Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Teraz przed Cagliari i Sportium istotne rozmowy. Trzeba ustalić konkrety dotyczące oczekiwań wobec projektowanego stadionu, zgodzić się co do warunków finansowych, a potem... do roboty. Dokumentacja nowego stadionu powinna być gotowa pod koniec 2018 roku, co umożliwi budowę od 2019.

Reklama