Nowy projekt: 6 tysięcy miejsc dla 6-ligowca

źródło: StAlbansCityFC.com

Nowy projekt: 6 tysięcy miejsc dla 6-ligowca Tylko w Anglii takie rzeczy, ale nawet tam pomysł został przyjęty z lekkim sceptycyzmem. Grający w 6. lidze St Albans City zamierza postawić imponujący stadion przy obwodnicy Londynu.

Reklama

Idziemy o zakład, że o tym klubie nie słyszeliście, chyba że akurat reprezentujecie polską emigrację w okolicach Watford, na północ od Londynu. Bez obaw, większość Anglików też o St Albans FC nie słyszała, pomimo świętowania przez amatorski klub 110-lecia właśnie w 2018.

St Albans Stadium

Zupełnie nowy stadion dla St. Albans City miałby stanąć na południu miasteczka, przy węźle autostrad M1 i M25 (obwodnica Londynu). Z pojemnością 6 tys. miejsc pod dachem byłby to milowy krok w rozwoju klubu grającego w chwili prezentacji w 6. lidze.

Co prawda ich obecny stadion też nie wydaje się mały z nominalną pojemnością 3,7 tys. miejsc, a jednak tylko 667 osób może tam liczyć na krzesełka, reszta to miejsca stojące. Nowy stadion miałby zwielokrotnić liczbę krzesełek, stworzyć infrastrukturę bankietową i zapewnić środki dla dalszego rozwoju.

St Albans Stadium

Wraz ze stadionem planowane jest powstanie zespołu boisk treningowych, ale przede wszystkim wielkie osiedle z aż 900 mieszkaniami. To właśnie osiedle, budowane przez dewelopera CWC, miałoby sfinansować sam stadion, na który klub w innym wariancie nie mógłby sobie pozwolić.

Na razie nie wiadomo jednak, czy w ogóle powstanie. Ponieważ plan jest bardzo rozległy i zakłada zabudowę obszernych terenów zielonych, rada miasteczka St Albans musiałaby wyrazić na wszystko zgodę i wpisać do planu zagospodarowania. W klubie zakładają, że otwarcie w 2022 roku jest całkiem realne. Czego wypada im życzyć!

Reklama