Madryt: Real stawia kolejny krok ku przebudowie

źródło: własne | MK

Madryt: Real stawia kolejny krok ku przebudowie Po awansie do półfinału Ligi Mistrzów przyszła kolejna dobra wiadomość. W czwartek władze Madrytu „klepnęły” zgodę na rozbiórkę wież i centrum handlowego przy stadionie.

Reklama

Wczoraj część Madrytu mogła świętować. Mowa nie tylko o sensacyjnym meczu ćwierćfinałowym Realu z Juventusem, ale także o pozytywnej decyzji urzędu miasta w Madrycie. Wczoraj oficjalnie pojawiła się zgoda na rozpoczęcie przebudowy stadionu.

Na tę decyzję Real czekał aż 11 miesięcy od kiedy rada zatwierdziła plan rozbudowy uzgodniony z samorządem. Wczorajsza zgoda oznacza, że Real może przeprowadzić rozbiórkę dwóch zachodnich wież stadionu, a także stojącego po wschodniej stronie centrum komercyjnego Esquina del Bernabéu.

Santiago Bernabeu

Prace mają rozpocząć się już tego lata, pomiędzy sezonami. Uwolniona w ten sposób przestrzeń zostanie przeznaczona w przeważającej większości pod publiczne tereny rekreacyjne. To jeden z kluczowych miejskich wymogów. Zniknie zachodni parking dla autobusów, a na zachodnim przedpolu stadionu pojawi się 12 tys. m2 terenów zielonych.

Santiago Bernabeu

Stare wieże prowadzące widzów na trybuny zostaną docelowo zastąpione nowymi, umieszczonymi w nieco innej lokalizacji – bliżej środka stadionu. Z kolei w miejscu Esquina del Bernabéu powstanie park i parkingi podziemne.

Ponieważ przebudowa Bernabéu będzie prowadzona podczas korzystania ze stadionu, musi zostać podzielona na etapy. Główne prace będą odbywać się pomiędzy sezonami La Ligi.

Reklama