Londyn: Crystal Palace ma zgodę planistów

źródło: własne | MK

Londyn: Crystal Palace ma zgodę planistów W pierwszym podejściu nie byli zachwyceni, ale drugi wniosek o budowę głównej trybuny uzyskał aprobatę planistów gminy Croydon. Nowa trybuna może otrzymać pozwolenie już za tydzień!

Reklama

Jak być może pamiętacie, w styczniu wydział planowania londyńskiej gminy Croydon nie był przekonany do złożonej przez Crystal Palace wizji przebudowy Selhurst Park. W lutym klub złożył więc nowe dokumenty, uwzględniające większość uwag planistów. Efektu doczekaliśmy się wczoraj, kiedy wydział planowania oficjalnie zalecił radzie gminy wydanie pozwolenia na budowę.

Selhurst Park

To jeszcze nie ostatni krok, radni muszą w przyszły czwartek zagłosować za rozbudową stadionu do 34 tys. miejsc. Tradycyjnie jednak pozytywna opinia planistów i pomyślne przeprowadzenie konsultacji społecznych oznaczają, że zielone światło powinno się pojawić. A w konsultacjach zwolennicy rozbudowy miażdżąco przeważali nad przeciwnikami. Wpłynęły 84 listy sprzeciwu i 4444 listy poparcia.

Selhurst Park

Jednocześnie proponowany przez Crystal Palace rozbudowany stadion musi spełnić kilka dodatkowych wymogów, przede wszystkim dotyczących przesiedlenia mieszkańców kilku domów przy stadionie oraz komunikacji meczowej.

Jeśli zgoda na budowę będzie, to prace konstrukcyjne ruszą w czerwcu 2019 i zakończą się w sierpniu 2020. Od dziś w naszej galerii projektu możecie znaleźć prawie kompletne materiały z dokumentacji, tj. nowe wizualizacje, plany i przekroje stadionu.

Selhurst Park

Selhurst Park

Reklama