Katar 2022: Większość mundialowych stadionów z polskimi krzesełkami

źródło: Forum Seating / własne | MK

Katar 2022: Większość mundialowych stadionów z polskimi krzesełkami Organizator Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze zdecydował, że krzesła marki Forum Seating wypełnią kolejne trzy stadiony budowane na mistrzostwa w piłce nożnej: Ras Abu Aboud (40 000 miejsc), Lusail (80 000) i Qatar Foundation (40 000). Krzesła zostaną wyprodukowane przez katarskiego partnera Grupy Nowy Styl – firmę Coastal Qatar.

Reklama

Jak pewnie pamiętacie, rok temu ogłoszono informację, że polska marka Forum Seating zaopatrzy trzy stadiony Mistrzostw Świata 2022 w krzesełka. Wtedy padło na Al Bayt Stadium, Al Rayyan Stadium oraz Al Wakrah Stadium. Wizualizacje dwóch z nich można zobaczyć poniżej:

Al Wakrah Stadium

Al Wakrah Stadium

Minęło niecałe 11 miesięcy, a polski producent ma na koncie kolejne trzy stadiony, w tym te najbardziej sensacyjne. W portfolio znajdzie się pierwszy w historii w pełni składany stadion, Ras Abu Aboud Stadium, a także nowy narodowy stadion Kataru i największa arena Półwyspu Arabskiego – Lusail Stadium. Trzeci to będący już w zaawansowanej fazie budowy Qatar Foundation Stadium.

Tym samym polskie Forum Seating oraz katarski Coastal Qatar zaopatrzą aż 6 z 8 aren Mistrzostw Świata 2022. To w sumie ok. 300 tysięcy krzesełek, rzadko spotykana na tym rynku pula dla jednego konsorcjum wykonawców.

Al Wakrah Stadium

Prestiż ogromny, jednak zamówienie nie przełoży się w pełni na pracę w Polsce. Z naszego kraju do Kataru pojadą wyłącznie krzesełka w trzech modelach premium – do stref biznesowych i VIP (Oscar VIP, Abacus w wersjach Silver i Gold).

Ogromną większość krzesełek dla zwykłych widzów wyprodukuje nowa fabryka Coastal Qatar na miejscu. Polska firma udzieliła katarskiemu producentowi licencji na produkcję krzeseł stadionowych Abacus i przekazała technologiczne know-how, wspierając budowę nowoczesnej fabryki i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie.

Al Wakrah Stadium

Trzy kolejne stadiony z naszymi rozwiązaniami to wielki sukces handlowy, ale też potwierdzenie skuteczności współpracy z zespołem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji oraz bieżące wsparcie dla fabryki, zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniają najwyższe standardy jakościowe. Równolegle realizujemy dostawy z fabryk w Polsce, dzięki czemu dotrzymujemy wszystkich terminów inwestycji – mówi Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający marką Forum Seating. – To sytuacja nieoczywista, biorąc pod uwagę różnice językowe oraz kulturowe w międzynarodowym zespole. Dziś, po roku współpracy, mogę powiedzieć, że rozumiemy się doskonale i z radością przystępujemy do kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Fakt, że zostaliśmy wybrani do realizacji projektów wyposażenia na 6 z 7 nowych stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku jest dla nas bezprecedensowym osiągnięciem i potwierdzeniem zaufania do naszego najnowocześniejszego zakładu produkcji krzeseł w Katarze – mówi Nishad Azeem PMP, prezes Coastal Qatar. – Wsparcie Jakuba i jego zespołu było kluczowe w zdobyciu kompetencji umożliwiających nam realizację tego złożonego projektu. Wierzymy, że źródłem naszej dobrej i przejrzystej współpracy jest wspólna koncentracja na najwyższej jakości i obsłudze klienta.

Na trybunach nowych stadionów oprócz rozkładanego modelu Abacus, znajdą się kubełkowe siedziska Omega (te same, na których kibicowali goście Mundialu w RPA na Mbombela Stadium czy Cape Town Stadium).

Te ostatnie zostaną zamontowane bezpośrednio do metalowej konstrukcji, która będzie częścią górnych trybun stadionów Lusail, Qatar Foundation i Ras Abu Aboud. Trybuny te po zakończeniu mistrzostw mają być zdemontowane i, w całości lub w modułach, tworzyć obiekty dla wydarzeń sportowych w innych lokalizacjach. W ten sposób katarski Supreme Committee planuje przyczynić się do rozwoju całego kraju, a także wesprzeć rozwój sportu w krajach afrykańskich.

Reklama